Stalowe czajniki w stylu retro

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez czajnika, ponieważ należy on do jej podstawowego wyposażenia. Elektryczny, na gaz, płytę elektryczną lub indukcyjną – oferta rynkowa jest naprawdę imponująca i każdy z nas z łatwością dobierze czajnik odpowiadający potrzebom i gustom. Jaki powinien być idealny czajnik? Ważne, aby szybko zagotowywał wodę, a gdy się zagotuje sygnalizował dźwiękiem, że możemy zalewać wrzątkiem kawę czy herbatę. Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego został wykonany i nienagrzewająca się rączka naczynia oraz oryginalna kolorystyka.

czajniki w stylu retro aranzacja

Czajnik w stylu retro, fot. Galicja dla Twojego domu

W ofercie Galicji znajdziemy eleganckie czajniki ze stali nierdzewnej, które szybko się nagrzewają, dzięki czemu nie trzeba długo oczekiwać na zagotowanie wody. Wloty czajników zostały zaopatrzone w praktyczne gwizdki informujące o wrzeniu wody, które jednocześnie stanowią zamknięcie naczynia. Czajniki posiadają także pokrywy o odpowiedniej średnicy, wystarczającej, aby bez trudności napełnić naczynie wodą lub wyczyścić je z osadu z kamienia wapiennego.

czajniki w stylu retro

Czajnik w stylu retro, fot. Galicja dla Twojego domu

Praktyczne czajniki stalowe posiadają jeszcze tę zaletę, że bardzo łatwo możemy dopasować je do kompletu garnków i w ten sposób uzyskać spójną stylistycznie linię wzorniczą. Występują w bogatej gamie kolorystycznej: od kremowych odcieni, po czerwień, fiolet, zieleń i pomarańczowy, a także w wersji polerowanej na wysoki połysk lub w eleganckiej satynie. W najnowszej ofercie producenta znajdziemy modele, które zadowolą zarówno zwolenników przytulnego stylu „retro” jak i tych, którzy preferują nowoczesny wizerunek kuchni, czyli  „stalową elegancję”.

czajniki w stylu retro 2

Czajnik w stylu retro, fot. Galicja dla Twojego domu

Leave a Reply