Blaty robocze do kuchni w stylu loft

Kuchnie tworzone w loftach to przestrzeń wyjątkowa. Zazwyczaj otwarte na mieszkanie, rządzą się jednak swoimi prawami. Stanowią scenę gdzie aktorami są proste, surowe formy i niezwykle zróżnicowane materiały, będące dziełem natury i człowieka. W aranżacjach takich doskonale odnajdują się produkty Pfleiderer tworzone na kształt surowców tak różnych jak kamień, beton i metal, a także naturalne drewno.

Aranżowane w pofabrycznych budynkach, lub we wnętrzach je tylko naśladujących – lofty przez lata cieszyły się popularnością jedynie wśród artystów – dusz wolnych i pełnych pasji, niesztampowych i niestandardowych. Stylistyka tych mieszkań nosiła (i nosi do dziś) znamiona ich pierwszych mieszkańców – pełna była zestawień materiałów i rozwiązań sprzecznych, a jednak zadziwiająco zgodnie koegzystujących. Obok surowego betonu i chropowatych cegieł, stosowano gładkie, czyste szkło i surowy metal. Całość uzupełniano miękkimi tkaninami, a także naturalnym, noszącym znamiona użytkowania drewnem.

Także dziś, w aranżowanych w loftach kuchniach, z sukcesem stosuje się różnorodne materiały, lub produkty stworzone na ich wzór. Doskonale w ten coraz popularniejszy trend, wpisują się produkty Pfleiderer – imitujące beton i kamień blaty kuchenne, a także laminaty HPL do złudzenia przypominające szlachetną stal.

Oblicza betonu

Architekci do aranżacji loftowych polecają dziś przede wszystkim niezwykle dekory betonowe. Pfleiderer w swojej ofercie ma kilka produktów, które dzięki swemu zróżnicowaniu wzorniczemu, będą odpowiadały odbiorcom o różnych gustach. Pochodzący z kolekcji “Materials we love, Concept by Zięta&Kuchciński” dekor Smooth Concrete (F6462) to beton w subtelnym, delikatnym wydaniu. Dzięki zastosowaniu efektu gładkiej, jakby szlifowanej powierzchni i jasnej tonacji kolorystycznej, udało się stworzyć wzór ulotny i eteryczny w wyrazie.

Zupełnie inny jest Raw Concrete (F6460), pokazujący surowe oblicze betonu z placu budowy – pełne pęcherzyków i nieregularności. Wzór ten pozwala nam zobaczyć w jaki sposób układała się w szalunkach płynna betonowa masa. Nie ma w nim miejsca na miękkość czy łagodność. Jest na wskroś industrialny – twardy i pozbawiony upiększeń.

Kuchnia w stytlu loft 2Oferta PFL RAW CONCRETE F6460 m

Raw Concrete, fot. Pfleiderer

kuchnia w stylu loft 3 Oferta PFL SOLID BIALY U1027 URBAN CONCRETE R5806 m

Urban Concrete, fot. Pfleiderer

Surowe w wyrazie

Idealnie pasujące do stylistyki loftów metaliczne powierzchnie, są trudne w codziennym użytkowaniu. Stal łatwo zarysować i bardzo trudno utrzymać w nienagannej czystości. Poza tym jest zimna. Alternatywą mogą być blaty kuchenne Pfleiderer w dekorach Metalic i Used Look. Doskonale oddając walory estetyczne metalu, pozbawione są one jego mankamentów. Są higieniczne, trwałe i wytrzymałe. A do tego – dostępne w znacznie atrakcyjniejszej cenie niż stal. Dekory takie jak Aluminium (F8105), Stal Hartowana (F7920) czy Mettalic Brown (F7506), reprezentujące różne odcienie szarości, doskonale podkreślą minimalizm i surowość wnętrz. Z kolei przyciągający wzrok kolorem spatynowanego złota Golden Rock (F7946), to propozycja dla mocnych i odważnych aranżacji.

kuchnia w stylu loft 1 Oferta PFL BRZOZA OJCOW CIEMNA METALLIC BROWN m

Mettalic Brown, fot. Pfleiderer

Uzupełnieniem metalicznych dekorów w loftowej kuchni mogą być wyjątkowe laminaty HPL z powłoką metalową. Uniwersalny design stali w dekorach takich jak: Aluminium Szczotkowane (M9510), Aluminium Stalowe Szczotkowane (M9610), a także Aluminium Jasne (F85820 i Aluminium (F8105) pozwala zastosować je w przestrzeni międzyszafkowej, a nawet nad zlewozmywakiem, kuchenką gazową czy płytą indukcyjną. HPL gwarantuje odporność na działanie wilgoci i temperatury, a także wyjątkową wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, o które w kuchni nietrudno.

Kuchnia w stylu loft 4 Oferta PFL DAB CANYON R3230 ALUMINIUM SZCZOTKOWANE M9510 m

Aluminium Szczotkowane, fot. Pfleiderer

Być bliżej natury

Surowość metalu, chłód kamienia i szkła w aranżacjach loftowych często podkreśla się (i zarazem łagodzi) zestawieniem z materiałami na wskroś ciepłymi – na przykład z naturalnym drewnem. Stalowa ściana wygląda jeszcze efektowniej gdy połączy się ją z rustykalnym blatem. Widoczne, trójwymiarowe pory i sęki desek wyśmienicie podkreślają też gładkość szkła. Świetnie sprawdzają się tu zwłaszcza wzory dębowe. Drewno to, jak żadne inne kojarzy się z siłą, wytrzymałością, naturalnością i autentycznością. Przez lata otoczone szacunkiem zaskakuje różnorodnością obliczy.

kuchnia w stylu loft 5 Oferta PFL ROCKPILE R3245 m

Rockpile, fot. Pfleiderer

Pfleiderer w swojej ofercie ma tak różne rysunki dębu, jak przypominający drewno wybielone przez słońce – Dąb Bordeaux (R4414), noszący wyraźne ślady obróbki Dąb Canyon (R3230), czy naznaczonym zębem czasu Dąb Lefkas Ciemny (R3226). Na uwagę zasługują również wzory z efektem klejonki Dąb Salina (R4297) i Dąb Nelson (R3266). Ten pierwszy zaskakuje głębokim, czekoladowym kolorem, a także urozmaiconym rysunkiem wyraźnych słojów i kwiatów. Drugi zaś przyciąga wzrok trójwymiarowością i autentycznością naturalnego odcienia. Wszystkie doskonale odnajdą się w zaaranżowanej w pofabrycznym pomieszczeniu kuchni, sprawiając że surowe wnętrze stanie się bardziej przytulne i przyjazne.

Leave a Reply