Podłoga drewniana i winylowa do kuchni

Podłogi drewniane i winylowe to alternatywa dla zimnych płytek ceramicznych i naturalnego kamienia. Jeśli cenimy sobie ciepłe w odbiorze podłogi i możemy poświęcić czas na ich właściwą pielęgnację – wybór drewna zapewni wnętrzu elegancję i komfort, jaki daje otaczanie się naturalnymi materiałami.

Drewniana podłoga w kuchni

Kuchnia jest wymagającym pomieszczeniem i drewno nie ma w niej lekko. Para powstająca podczas gotowania, rozlane płyny i zalania narażają materiał na kontakt z wilgocią, dlatego tak istotny jest właściwy dobór materiału i jego właściwa pielęgnacja.

bambus skrecany antyczny naturalny p 4

Podłoga drewniana: bambus skręcany antyczny naturalny firmy Kopp

Bambus skręcany antyczny lub tygrysi, to idealni kandydaci do zmierzenia się z kuchennym wyzwaniem. Są to gatunki o wyjątkowej wytrzymałości, a ich jasna kolorystka może stanowić neutralne tło niemal każdej aranżacji. Dodatkowo piaskowe odcienie sprawiają, że nie widać na nich kurzu i zabrudzeń, które byłyby wyraźne na ciemnych powierzchniach.

bambus skrecany antyczny karmelowy p 2

Podłoga drewniana: bambus skręcany antyczny karmelowy firmy Kopp

Podłogi z drewna bambusowego ze względu na swoją naturalną wytrzymałość, to sprawdzone rozwiązanie do pomieszczeń o dużej intensywności użytkowania. Jednak odpowiednia impregnacja np. wykończenie w wosku twardym olejnym sprawia, że większość gatunków drewna zyskuje niezbędne w kuchni właściwości. Wosk to idealne zabezpieczenie przed wilgocią, plamami z wody, brudem i kurzem, dzięki czemu możemy sięgnąć po rodzime gatunki drewna – np. dęby. W tym przypadku gama kolorystyczna jest dużo większa: od bardzo jasnego Dębu Bielonego aż po np. ciemnobrązowy Dąb Dover, więc bez trudu możemy dopasować podłogę do charakteru wnętrza – podpowiada Katarzyna Wątor, ekspert firmy Kopp.

bambus skrecany antyczny karmelowy p 1

Podłoga drewniana: bambus skręcany antyczny karmelowy firmy Kopp

bambus skrecany karmelowy pr 3

Podłoga drewniana: bambus skręcany antyczny karmelowy firmy Kopp

Podłoga winylowa w kuchni

Dla tych, którzy szukają rozwiązań łatwiejszych w eksploatacji ciekawą propozycją są podłogi winylowe. Panele na rdzeniu z twardego PVC z kolekcji SPLASH2O i SPLASH2O Light marki Floover są całkowicie wodoodporne i posiadają wyjątkową stabilność wymiarową. Nieważne jak często je brudzimy i zmywamy – są praktycznie do zdarcia.

floover wood

Panele winylowe marki Floover

Nie do przecenienia są również inne zalety PVC: antypoślizgowość, odporność na zaplamienia i środki chemiczne, a także, co jest szczególnie istotne w przypadku dużej wilgotności – na grzyby i bakterie. Nowoczesne dekory podłóg winylowych są bardzo precyzyjnie wykonane, więc w pełni oddają rysunek drewna czy kamienia – zachowując przy tym wszystkie zalety PVC.

floover country vintage

Panele winylowe marki Floover

floover kuchnia

Panele winylowe marki Floover

floover woven

Panele winylowe marki Floover

Leave a Reply