Akcesoria do pieczenia i dekorowania pierników

Niejedna babcina receptura mówi, że ciasto piernikowe im starsze, tym bardziej kruche. Dlatego pomimo, że do Świąt zostały jeszcze dwa tygodnie, już teraz powinniśmy zabrać się za pierwsze przygotowania. W pieczeniu i dekorowaniu pierniczków pomoże nam home&you.

akcesoria do pieczenia i dekorowania piernikow

Kolekcja home&you

W przedświątecznej gorączce często żałujemy, że niektórych przygotowań nie rozpoczęliśmy wcześniej. Jednym z pierwszy zadań na liście może być właśnie pieczenie pierników. Wszystko dzięki właściwościom ciasta, które dopiero z czasem staje się miękkie i smaczne. Do ich przygotowania potrzebujemy kilku podstawowych składników, takich jak: mąka, miód, jaja, masło i cukier puder. Jednak najważniejszą rolę odgrywają dodatki – przyprawa korzenna, cynamon, migdały, orzechy włoskie, a nawet kandyzowane skórki z pomarańczy lub cytryny.

Najlepsza zabawa zaczyna się przy tworzeniu z ciasta różnorodnych kształtów. Dzięki specjalnym foremkom możemy wyczarować prawdziwie piernikowe cuda. W home&you znajdziemy komplety foremek w kształcie, m.in. aniołów, renifera, gwiazdek czy liter, z których możemy układać hasła. Praktycznym dodatkiem będzie również zestaw do dekoracji ciasteczek, składający się 14 końcówek i rękawa cukierniczego wielorazowego użytku. Ozdabianie pierniczków może się przerodzić w świetną rodzinną zabawę z udziałem najmłodszych. Na koniec możemy przełożyć pierniczki do ozdobnych pojemników i liczyć, że… przetrwają do Świąt.

akcesoria do pieczenia i dekorowania piernikow 1

Kolekcja home&you

W kolekcji home&you, oprócz akcesoriów do pieczenia i dekoracji pierników, znajdziemy również inne kuchenne dodatki, pomocne w przygotowaniu i serwowaniu świątecznych potraw – www.home-you.com.

Leave a Reply