Zapach lata przez cały rok

Niemalże wszystkie letnie dobrodziejstwa natury, takie jak owoce czy grzyby, można suszyć i po pewnym czasie wykorzystywać jesienią lub zimą. Suszenie to jedna z najstarszych metod utrwalania żywności. Obecnie, dzięki wprowadzaniu na rynek wyspecjalizowanych urządzeń ułatwiających wykonanie tej czynności, jest coraz częściej praktykowane.

Suszenie polega na odwadnianiu. Dzięki niemu grzyby i owoce nie kruszą się, nie łamią i nie kleją, a ich właściwości smakowe i zapachowe pozostają bez zmian. Tylko właściwie przygotowane zachowają wszelkie składniki odżywcze – biopierwiastki, kwasy, karoten, błonnik i pektyny – potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów.

warzywa1

(Tylko właściwe przygotowanie warzyw i owoców pozwoli im zachować niezbędne mikroelementy)

Kiedyś dobrodziejstwa natury suszono na słońcu. Zwracano uwagę na to, aby suszyć je bardzo powoli i dokładnie. Obecnie wykorzystuje się profesjonalne urządzenia usprawniające proces odwadniania. Z pomocą suszarki do owoców i grzybów marki First Austria na pięciu tackach z powodzeniem można suszyć owoce, grzyby, a nawet warzywa, zioła czy mięso. Pozwala to przygotować smaczne i zdrowe przekąski w krótkim czasie.

suszarka

(Suszarka do grzybów i owoców marki First Austria)

Przed suszeniem z owoców czy grzybów należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Owoce należy obrać z łupin, drylować, blanszować i następnie osuszyć. W przypadku grzybów kapelusze można suszyć w całości, natomiast trzonki grzybów warto pokroić na mniejsze części. Do suszarki marki First Austria dołączono praktyczną książeczkę z podanymi czasami suszenia poszczególnych produktów oraz ciekawymi przepisami na ich zastosowanie w kuchni. Dzięki temu dłużej można się rozkoszować naturalnymi produktami z przydomowego ogródka czy lasu.

Suszarka do owoców i grzybów FA 5125

– 5 tacek na żywność

– wentylator

– włącznik/wyłącznik

– możliwość suszenia owoców, warzyw, grzybów, ziół i mięsa

– możliwość przygotowania jogurtu

– w zestawie książeczka z przepisami i tabela z czasami

– moc 250 W

Cena: 165 zł

Leave a Reply