Wagi kuchenne – praktyczne i dekoracyjne

Mistrzowie kuchni przekonują, że umiejętności kulinarne, powszechnie uznane za sztukę, w dużym stopniu są efektem żmudnego rzemiosła. Na końcowy efekt gotowania, duszenia, grillowania i pieczenia zawsze wpływa przede wszystkim rodzaj składników dobranych we właściwych proporcjach. A ten właśnie etap – komponowanie ingrediencji zniechęcił niejednego niedoszłego mistrza. Jest jednak jedna rzecz dodająca odwagi, zwłaszcza tym, którzy lubią korzystać ze sprawdzonych przepisów.

waga kuchenna 1

fot. Galicja

Tym zaufanym przyjacielem w kulinarnych zmaganiach jest waga kuchenna – narzędzie, dzięki któremu zawsze będziemy mieć wpływ na smak przygotowywanych przez nas dań. Jest również nieodzowna dla tych, którzy stosując dietę muszą czujnie pilnować wagi spożywanych produktów.

W ofercie Galicji  znajdziemy wagi, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnej kuchni. Gwarantuje to ich modny design i niezawodność. Są niezwykle precyzyjnymi urządzeniami – ważą z dokładnością do 1 grama, co daje im niewątpliwą przewagę nad tradycyjnymi wagami mechanicznymi. Odczyt pomiaru błyskawicznie pokazuje się na czytelnym wyświetlaczu LCD. Plastikowa, lekka obudowa sprawia, że  taką wagę można z łatwością przestawiać z miejsca na miejsce i utrzymać w czystości. Jej modna kolorystyka wniesie do wnętrza kuchni radosny nastrój i pobudzi apetyt. Wybierać można spośród różnych modeli – z pojemnikiem i bez. Jeśli zamierzamy ważyć sypkie produkty, wybierzmy wagę ze specjalną zdejmowaną miską, dzięki której z łatwością je przesypiemy. Prostokątne, płaskie wagi umieszczone w widocznym miejscu o każdej porze roku będą cieszyć oko rysunkiem świeżych owoców w żywych barwach – czerwieni pomidora, zielonego jabłka, cytryny lub pomarańczy. Można więc bez problemu dobrać taki kolor, który najlepiej pasuje do pozostałych naczyń i przyborów kuchennych.

waga kuchenna 2

fot. Galicja

Wagi w ofercie Galicji są wyposażone w praktyczną funkcję tarowania, która umożliwia zważenie produktu bez uwzględniania ciężaru jego opakowania. W przepisach kulinarnych ciężar składników nie zawsze pokazywany jest w gramach, dlatego wagi zostały wyposażone w dodatkową pożyteczną funkcję – przelicznik jednostek. Mimo niewielkich rozmiarów, waży aż od 5 kilogramów – nie zajmuje więc dużo miejsca, a pozwoli dokładnie odmierzyć składniki dla przygotowania wszelkich dań i domowych wypieków. Pamiętać trzeba, że urządzenie to pracuje bezbłędnie przy sprawnych bateriach. Ale i to nie stanowi wielkiego problemu, bo waga zawiera wskaźnik naładowania baterii.

waga kuchenna 3

fot. Galicja

Niezwykle prosta obsługa  takiego urządzenia sprawia, że ważenie na nim to ulubione zajęcie dzieci. Możemy więc śmiało powierzyć im to odpowiedzialne zadanie, ucząc je od najmłodszych lat swobodnego poruszania się w świecie tajników kuchni i matematyki.

waga kuchenna 4

fot. Galicja

Leave a Reply