Akcesoria kuchenne zainspirowane twórczością Pieta Mondriana

Seria Mondri designerskiej marki PO to efekt inspiracji stylem Pieta Mondriana – pioniera abstrakcji geometrycznej w malarstwie. Charakterystyczne dla jego twórczości kolory i linie znalazły odzwierciedlenie w specjalnej kolekcji naczyń i akcesoriów kuchennych, dostępnej w serwisie zakupowym MILVAI od 2 października.

akcesoria kuchenne1

www.milvai.pl

W kampanii „Inspired by Mondrian” na www.milvai.pl pojawią się m.in.:

– Elegancka karafka o klasycznym kształcie wzbogacona o silikonowe dodatki oraz motyw kolekcji Mondri.

– Przestrzenny wazon Mondri, który można ustawić w różnych pozycjach, co pozwala na stworzenie niezwykłych kompozycji, zarówno z małej, jak i większej ilości kwiatów.

– Wykonane z hartowanego szkła podkładki na stół, które ożywią kuchnię ciekawym, geometrycznym wzorem. Podkładki mają silikonowe nóżki, dzięki którym nie przesuwają się i nie rysują stołu.

akcesoria kuchenne2

www.milvai.pl

– Porcelanowe kubki zaprojektowane z myślą o komforcie i bezpieczeństwie. Mają podwójne ścianki, dzięki czemu chronią dłonie przed oparzeniem, a napój dłużej utrzymuje swoją temperaturę. Silikonowa obręcz pozwala wygodnie trzymać kubek.

– Zestawy filiżanek do espresso, dostępne w różnych wzorach zainspirowanych stylem Pieta Mondriana.

– Czteroczęściowe zestawy sztućców wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Każdy element zestawu – nóż, widelec, mała i duża łyżka – delikatnie różni się motywem graficznym umieszczonym na górze nóżki. Takie sztućce będą stylowym akcentem na stole.

– Zestaw solniczka i pieprzniczka stanowi doskonałe uzupełnienie kolekcji Mondri inspirowanej twórczością słynnego malarza abstrakcjonisty. Zestaw wyposażony został w silikonowe obręcze ułatwiające trzymanie gładkich, porcelanowych dozowników.

akcesoria kuchenne3

www.milvai.pl

Piet Mondrian (1872-1944)
Holenderski malarz, prekursor neoplastycyzmu, jednego z najwcześniejszych kierunków postulujących w malarstwie abstrakcję geometryczną. Tworzone przez niego obrazy opierały się na prostych geometrycznych formach, wyraźnych konturach i kolorach podstawowych. Wywarł duży wpływ na rozwój abstrakcji w malarstwie i na architekturę XX w. Współzałożyciel grupy artystycznej De Stijl.

akcesoria kuchenne4

www.milvai.pl

Leave a Reply