Kuchenne akcesoria w dobrym stylu

Wystrój kuchni to nie tylko meble. Najpiękniej umeblowana kuchnia nie będzie przydatna, jeżeli nie będzie można w niej upichcić nic pysznego. A upichcenie czegokolwiek jest niemożliwe bez stosownego wyposażenia – to chyba oczywiste. Akcesoria kuchenne nie powinny być jednak sprowadzane jedynie do funkcjonalności. Są przecież także ozdobą i aranżacja kuchni bez nich jest niekompletna.

Nowoczesny wystrój kuchni bardzo często zaaranżowany jest z użyciem koloru białego. Zarówno biało-czarne, jak i biało-czerwone wnętrze cieszą się niesłabnącą popularnością. Pamiętajmy, ze jednolicie białe naczynia stały się już nieco banalne. Warto zatem dobrać akcesoria kuchenne w tym samym duecie kolorystycznym, co meble. Biel i czerwień to duet, który aż się prosi o zastosowanie figlarnych, nie do końca poważnych motywów – bardzo wdzięcznie wyglądają na przykład serwetki lub porcelana w serduszka.

akcesoria kuchenne

Akcesoria kuchenne, fot. Sainsbury's

 Biel równie dobrze komponuje się z granatem – białe filiżanki w geometryczne granatowe wzory to już niemal klasyka. Oczywiście pasują nie tylko do białej kuchni – są na tyle oryginalne, że wpasują się w niemal każdy wystrój kuchni. Czasy, kiedy wszystkie filiżanki musiały wyglądać identycznie, już minęły – teraz najbardziej stylowe są zestawienia filiżanek w tych samych kolorach, ale o innych wzorach. Nie bój się zestawiać kropek, pasków i wielkich grochów razem – to naprawdę wygląda sympatycznie.

akcesoria kuchenne 2

Filiżanki, fot. House of Fraser

Wcześniej wspomniane czarno-białe aranżacje kuchni również wymagają dobrania odpowiednich akcesoriów. Tutaj świetnie może sprawdzić się motyw zebry. Porcelana w takie właśnie zwierzęce paski z pewnością przykuje uwagę gości. Warto do nich dobrać stylowe, czarne, proste w formie pojemniki na kawę, herbatę, cukier i inne produkty. Całość uzupełnią solniczki oraz pieprzniczki do kompletu – rzecz jasna, także w kolorze czarnym.

akcesoria kuchenne 3

Akcesoria kuchenne, fot. Matalan

Zastawa stołowa w kwiaty budzi w nas miłe skojarzenia? Bardzo wiele osób ma do niej sentyment, gdyż przypomina często tę, której używały nasze mamy i babcie. Osoby takie z pewnością ucieszy wiadomość, że ten styl powraca do łask. Świetnie uzupełnia bowiem modny wystrój kuchni w stylu vintage. Do porcelany możemy dobrać też inne akcesoria kuchenne z podobnym motywem – na przykład ściereczki. Taka aranżacja wnętrza z pewnością sprawi, że każde ciasto, o którym myśleliśmy że umie zrobić je tylko nasza mama, uda się także i nam :).

akcesoria kuchenne 4

Akcesoria kuchenne, fot. Matalan

A na koniec coś dla roztargnionych :). Jeśli mamy ciągłe problemy z zapamiętaniem co znajduje się w której puszce w kuchni, wybierzmy takie pojemniki, które będą nam o tym skutecznie przypominać. I to w dodatku wielkimi literami. Oczywiście takie „przypominające” akcesoria kuchenne to także element, który doskonale uzupełni nowoczesny wystrój kuchni.

akcesoria kuchenne 5

Akcesoria kuchenne, fot. Matalan

No Responses

Leave a Reply