Jak wybrać ekspres do kawy?

Marzysz o doskonałej kawie we własnym domu? Zastanawiasz się, co wziąć pod uwagę, wybierając ekspres do kawy? Sprawdź przydatne wskazówki.

SM7685 5 small

Zakup dobrego ekspresu automatycznego powinny poprzedzić solidne przygotowania – to w końcu inwestycja na lata. Warto więc wyposażyć się w wiedzę, by podjąć dobrą decyzję i później już tylko delektować się wspaniałym smakiem kawy. Co wziąć pod uwagę przy wyborze ekspresu?

Po pierwsze, odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz pić kilka popularnych kaw, czy zależy Ci na szerokiej gamie napojów kawowych – na rynku dostępne są ekspresy oferujące ich nawet 15 np. Saeco Xelsis. Jeśli lubisz eksperymentować ze smakami lub po prostu chciałbyś mieć możliwość zaoferowania różnych kaw swoim najbliższym lub gościom, zdecyduj się na ekspres z większą ilością napojów oraz możliwością zapisania ustawień w pamięci urządzenia. Bardziej zaawansowane maszyny oferują kilka profili użytkownika (nawet 8), dzięki którym możesz wybrać i spersonalizować kawy, by następnie cieszyć się nimi za jednym naciśnięciem przycisku. Ponadto, jeśli kochasz kawy z mlekiem, zwróć uwagę na to, że są różne sposoby spieniania mleka. Możesz wybrać spośród różnych opcji: pannarello, cappucinatore, karafki lub nowego systemu LatteGo, dostępnego w ekspresach Philips 5000, który nie tylko najprościej spieni mleko, ale też jest najszybszy w czyszczeniu Wystarczy, że wciśniesz przycisk i mleczna kawa jest gotowa! Jeśli chcesz móc przygotować 2 kawy mleczne jednocześnie, postaw na system spieniania mleka LatteDuo, dostępny w Saeco Xelsis. Dalej, zwróć uwagę na młynek, gdyż niepowtarzalny smak kawy zaczyna się właśnie od mielenia. Od tego, jak młynek zmieli ziarna zależy, czy będziesz mógł delektować się prawdziwym aromatem kawy. Ekspresy Saeco i Philips posiadają młynki ceramiczne, które mielą kawę z największą precyzją, wydobywając z ziaren 100% aromatu. W dodatku są bardzo wytrzymałe, co pozwala przygotować aż 20 tys. filiżanek najwyższej jakości kawy. Pamiętaj też, że na smak espresso wpływa też grubości mielenia kawy. Regulacja grubości mielenia ziaren pozwala na dopasowanie mocy i aromatu kawy do własnych preferencji.

Ekspresy automatyczne oferują też różne panele sterowania. W ekspresie Saeco Xelsis zastosowano dotykowy kolorowy ekran Coffee Equalizer™, na którym możesz w intuicyjny sposób określić cechy swojego napoju (np. moc kawy, ilość mlecznej pianki, a nawet kolejność dozowania kawy i mleka). Z kolei w ekspresach Philips znajdziesz mniej zaawansowany wyświetlacz LCD, który pokazuje wszystkie ważne informacje. Wybierając ekspres do kawy, miej na uwadze także swoją wygodę. Ważne, żeby ekspres miał filtr, który zminimalizuje odkładanie się kamienia i dokładnie będzie oczyszczał wodę, z której przygotowywany jest napój. Nikt nie chce czyścić najdrobniejszych elementów urządzenia i tracić przy tym cennego czasu. Przykładowo dzięki opatentowanemu filtrowi wody AquaClean zastosowanemu w ekspresach Philips i Saeco można delektować się świeżo zaparzoną kawą każdego dnia (aż do 5000 filiżanek 2 ), bez konieczności odkamieniania urządzenia. Podobnie, aby ułatwić sobie użytkowanie ekspresu warto sprawdzić, czy posiada on funkcje, takie jak: szybkie czyszczenie systemu spieniania mleka, automatyczne płukanie czy w pełni wyjmowany blok zaparzający. Warto wybrać ekspres z w pełni wyjmowanym blokiem zaparzającym, który można szybko opłukać pod bieżącą wodą. Dzięki temu zapewnisz czystość tej kluczowej części ekspresu. Zarówno wśród ekspresów Saeco, jak i Philips znajdziesz modele o różnych kolorach wykończenia, np.: czarnym, szarym, stali szlachetnej i białym. Z łatwością dostosujesz, więc urządzenie do stylu i kolorystyki Twojego wnętrza tak, by mógł cieszyć oko.

PHILIPS

SAECO

Leave a Reply