Kociołek żeliwny na ognisko – pomysł na pyszne dania na świeżym powietrzu!

Szukasz alternatywy dla grilla? Pomyśl o kociołku! Żeliwny kociołek przeznaczony na ognisko pozwala na przyrządzenie wielu pysznych potraw dla całej rodziny i znajomych. Co warto wiedzieć przed jego zakupem?

Rodzaje kociołków na ognisko

Kociołki są oferowane obecnie w wielu wariantach, dzięki czemu można dopasować je do indywidualnych potrzeb i posiadanego budżetu.

Najczęściej kociołki dzielone są na dwie główne kategorie, czyli na kociołki z nóżkami, które ustawiane są nad ogniskiem, a także na kociołki z trójnogiem, które mają konstrukcję wiszącą. Można tedy umieścić je nad płomieniem.

Kociołki z nóżkami najczęściej wykonane są z ciężkiego, wytrzymałego żeliwa. Te wiszące występują w wielu wariantach, między innymi mogą być to kociołki żeliwne, nierdzewne, emaliowane.

Jak zbudowany jest kociołek na ognisko?

Kociołek składa się z głównego elementu, który ma kształt głębokiego garnka. Kociołki oferowane są w wielu pojemnościach, dlatego można dopasować je do oczekiwanej objętości dania i liczby osób, które mają je jeść.

Z góry kociołek ma pokrywkę, która pozwala na zapewnienie odpowiedniej temperatury podczas przygotowywania dania i zabezpiecza je.

Na szczycie kociołka może znajdować się również praktyczny uchwyt do kociołka, który pozwala na jego łatwe przenoszenie bez ryzyka poparzenia. Za pomocą poręcznego uchwytu można także podwiesić kociołek nad ogniskiem.

Kociołki żeliwne: https://keffner.pl/pl/c/Kociolki-i-garnki-zeliwne/12

Jakie potrawy można przygotować w kociołku?

Kociołek idealnie nadaje się do wykonania różnego rodzaju potraw jednogarnkowych, między innymi mogą być to mięsa z warzywami, na przykład gulasze, karkówki, golonki, ale również ziemniaki czy pyszne zupy. Co więcej, w kociołki można też przygotować chleb.

Wiele pomysłów na dania z kociołka można znaleźć już teraz w internecie i łatwo wybrać coś pysznego dla siebie i bliskich.

Ile kosztuje kociołek żeliwny?

Cena kociołka żeliwnego zależna jest przede wszystkim od jego konstrukcji oraz od jakości materiałów, z których jest on wykonany.

Najczęściej za solidny kociołek z żeliwa na ognisko trzeba będzie zapłacić od 200 do 300 złotych, natomiast można także kupić tańsze modele w postaci kociołka węgierskiego na trójnogu, które kosztują około 150 złotych.

Z cennikami kociołków można zapoznać się już teraz online, aby wybrać najlepszy model dla siebie mieszczący się w wyznaczonym budżecie.

Gdzie kupić żeliwny kociołek na ognisko?

Sprzedaż kociołków i ich elementów jak uchwyt do kociołka, pokrywka, trójnóg prowadzona jest przez sklepy oferujące wyposażenie grillowe. Można również znaleźć je w wybranych marketach i sklepach z wyposażeniem kuchennym.

Leave a Reply