Wielka przestrzeń w małej kuchni

Czy mała kuchnia może być wygodna i funkcjonalna? Oczywiście! Wystarczy skorzystać z łatwo dostępnych i niedrogich rozwiązań meblowych. Sprawdź 3 nowoczesne produkty, które odmienią nawet bardzo niewielką przestrzeń.

W małych kuchniach liczy się każdy centymetr miejsca. Problem pojawia się wtedy, gdy na ciasnej przestrzeni musimy zmieścić meble, kuchenkę, niezbędne półki, a całość dobrze oświetlić. Na szczęście istnieją sprytne i nowoczesne rozwiązania. Akcesoria meblowe Häfele zapewniają komfort, przestrzeń, a przy tym są niedrogie i dostępne w większości hurtowni meblowych.

Wygoda

Komfortowy dostęp do naczyń i przyborów to kluczowa funkcjonalność kuchennego mebla. By uzyskać, jak największą wygodę na małej przestrzeni dobrze zdecydować się na półki wysuwne. Takie, jak Ninka Powerslide, które sprawią, że niezbędny garnek zawsze będzie pod ręką.

Półki wysuwne wykonano z najwyższej jakości tworzywa sztucznego – trwałego i odpornego na drobne uszkodzenia – mówi Magdalena Dymek z firmy Häfele. – To przedłuża żywotność naszego mebla i daje pewność, że pomieści nawet duże, ciężkie przedmioty.

Blaty półek, montowane na mocnych zawiasach, wysuwają się z szafki niemal całkowicie. W ten sposób unikamy częstego pochylania oraz zwiększamy kuchenną ergonomię.

polki wysuwane

fot. Häfele

Oszczędność miejsca

A gdyby tak kuchenka była niewidzialna, a półka pojawiała się tylko wtedy, gdy tego chcemy? Brzmi, jak magia, ale to zalety użycia nowoczesnych podnośników elektrycznych i systemów frontów chowanych Finetta Spinfront. W małych kuchniach sprawdzają się idealnie. Możemy na przykład sprawić, by rzadko używana szafka chowała się w kuchennym blacie.

Możliwe jest również zasłonięcie obudowanej kuchenki w dowolnym momencie i zwiększenie powierzchni, na której przygotowujemy posiłki – dodaje Magdalena Dymek. W ten sposób oszczędzamy miejsce, zmieniamy funkcjonalność mebli i dostosowujemy je do naszych wymagań.

podnosniki

fot. Häfele

Więcej światła, mniej energii

Na koniec kuchnię trzeba dobrze oświetlić. Lampa wisząca to popularne rozwiązanie, ale nie zapewnia dostatecznie jasnego, skoncentrowanego światła. Do tego konwencjonalne żarówki zużywają sporo energii. Odpowiedzią są systemy oświetlenia ledowego Loox.

Häfele Loox są nie tylko łatwe w instalacji, ale również energooszczędne. Można je montować nad blatem, w szafkach lub w szufladach – mówi Magdalena Dymek. – Emitują światło przyjazne dla ludzkiego oka, a przy tym umożliwiają dostrzeżenie nawet drobnych przedmiotów.

oswietlenie

fot. Häfele

Dodatkową zaletą tego systemu jest to, że daje nieograniczone możliwości w konfiguracji oświetlenia. Dzięki temu nasza mała kuchnia będzie nie tylko zawsze wygodna i funkcjonalna, ale również stylowa i wysoce nowoczesna.

Leave a Reply