Kolorowe kuchnie – rozwiązania dla odważnych

Czy warto zrezygnować z bezpiecznej bieli lub forniru dla zdecydowanej kolorystyki w kuchni? Kolorowa kuchnia to propozycja dla osób odważnych, lubiących oryginalne rozwiązania.

W polskich domach królują kuchnie, białe, szare i brązowe. Stonowana zabudowa wtapia się w przestrzeń domu i jest bezpiecznym tłem dla reszty aranżacji wnętrza. A gdyby tak wyróżnić meble kolorem? W końcu kuchnia jest sercem domu i często powodem dumy właścicieli.

kolorowe kuchnie meble 3

www.maxkuchnie.pl

kolorowe kuchnie meble 1

www.maxkuchnie.pl

kolorowe kuchnie meble 2

www.maxkuchnie.pl

kolorowe kuchnie meble 4

www.maxkuchnie.pl

kolorowe kuchnie meble 5

www.maxkuchnie.pl

kolorowe kuchnie meble 6

www.maxkuchnie.pl

kolorowe kuchnie meble 7

kolorowe kuchnie meble 8

www.maxkuchnie.pl

W kuchni zamkniętej dobrze mogą sprawdzić się mocne energetyzujące barwy. Tego rodzaju kuchnie najczęściej zajmują stosunkowo niewielkie  i niedoświetlone pomieszczenia. Ich monotonię oraz proste bryły mebli ożywi wyrazisty kolor lakieru użytego do wykończenia frontów. Zdecydowana kolorystycznie kuchnia stanie się odskocznią od  reszty domu, a gotowanie w niej przygodą.

W przypadku kuchni otwartych na salon ciekawym rozwiązaniem będzie gra odcieniami lub pastelami na poszczególnych częściach zabudowy. W ten sposób od wysokiej zabudowy odróżnić można wyspę. Bardziej oryginalnym sposobem jest gra kolorem na  frontach szafek i szuflad. W tym przypadku tworzy się szachownica pól, które według własnego gusty wypełnić można przechodzącymi tonalnie odcieniami lub pastelami, czy też kontrastowo wprowadzić mocniejsze akcenty tylko na niektórych elementach. www.maxkuchnie.pl

Leave a Reply