Kawa czy herbata? Dzbanki, filiżanki, kubki

Kawa i herbata to dwa napoje, które towarzyszą nam każdego dnia. Być może jednak niektórym już spowszedniały i spędzone z nimi chwile tracą swój urok? Jeśli tak, to nadszedł najwyższy czas, aby ponownie odkryć przyjemność delektowania się ich smakiem i aromatem! Bonami zaprasza na pyszną herbatę i pachnącą kawę w wyjątkowych dzbankach, filiżankach oraz kubkach.

Starożytni Grecy, Chińczycy i Japończycy spożywali herbatę podczas uroczystości ku czci bogów. Już wtedy należało ją więc przyrządzać w naczyniach podkreślających wyjątkowość chwili i samego naparu. Dziś napój ten jest o wiele powszechniejszy, a na jego spożywanie pozwolić sobie może praktycznie każdy. Nie oznacza to jednak, że sposób przyrządzania i picia herbaty nie ma już znaczenia. Wręcz przeciwnie!

Dzbanki pełne herbaty i… uroku

Naczynia, w których podajemy herbatę, powinny swoim wyglądem podkreślać niezwykły klimat panujący podczas delektowania się szlachetnym napojem. Niezawodnie sprawdzi się w tym dzbanek Blossom Sagaform dostępny w sklepie Bonami.pl. Jego perfekcyjnie dopracowany design prezentuje najlepsze cechy skandynawskiego wzornictwa. Prostą formę i naturalne połączenie ceramiki z dębową pokrywką wzbogacono o przyjemne, barwne wzory kwiatowe. Praktyczne naczynie stanie się dzięki temu niepowtarzalną ozdobą każdego wnętrza.

Miłośnicy herbat ożywiających ciało i umysł powinni zwrócić również uwagę na oferowany przez Bonami.pl dzbanek Pop Sagaform. Jego zróżnicowane, wyraziste kolory napełnią otoczenie pozytywną energią i wywołają uśmiech na twarzy jeszcze przed degustacją zawartości czajniczka!

Gwiazdą każdego podwieczorku z pewnością zostanie dzbanek Retro Sagaform. Klasyczny kształt połączony został z rustykalnymi wzorami w nowoczesnej aranżacji, dzięki czemu naczynie będzie się doskonale prezentować zarówno wśród tradycyjnych, jak i bardziej współczesnych elementów zastawy.

 

naczynia zestaw do kawy i herbaty

Naczynia Sagaform, źródło: Bonami.pl

Celebrując chwile

Proces zaparzania herbaty sprowadza się dziś często do błyskawicznego zalania torebki bądź liści jeszcze bulgoczącą, świeżo zagotowaną wodą. Nie ma się co dziwić – czas nieustannie nas goni, więc nie wystarcza go także na spokojne picie herbaty. A przecież już od najdawniejszych czasów wiązało się ono z wyjątkowym ceremoniałem. Czas więc powrócić do korzeni!

Z pewnością pomoże nam w tym kubek z sitkiem Unitea Kinto z oferty Bonami.pl. Wszystkie jego elementy zostały wykonane z przeźroczystego szkła, przez które będziemy mogli oglądać magiczny proces parzenia herbaty. Wewnątrz naczynia znajduje się koszyk, który zapobiega dostawaniu się liści do filiżanki.

Na małe herbaciane uroczystości zawsze gotowy będzie zestaw Couleur Kinto od Bonami.pl, składający się z imbryczka z porcelanowym sitkiem, filiżanki i talerzyka, dostępnych w jednej z kilku barw – od klasycznej bieli, przez słoneczną żółć, po intensywny turkus. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby na czas przechowywania można je było razem połączyć. Dzięki temu zestaw nie zajmie wiele miejsca w szafce czy na półce, a gdy tylko zapragniemy skosztować ulubionego naparu, błyskawicznie przyjdzie nam z pomocą.

 

naczynia zestaw do kawy i herbaty - kubki z sitkiem

Kubek z sitkiem Unitea Kinto i zestaw Couleur Kinto, źródło: Bonami.pl

Tym, którzy lubią celebrować wyjątkowe chwile w większym gronie, Bonami.pl poleca porcelanowe zestawy Animal Colored Blue i Animal Colored Red. W skład każdego z nich wchodzi dzbanek oraz cztery czarki, których forma i dekoracje inspirowane są tradycyjną sztuką Japonii. Czas więc zabrać przyjaciół w herbacianą podróż do kraju kwitnącej wiśni – i aromatycznej herbaty.

 

porcelanowy zestaw do herbaty

Porcelanowe zestawy Animal Colored Blue i Animal Colored Red, źródło: Bonami.pl

Kawowy zawrót głowy

Jak głosi legenda, etiopski pasterz zainteresował się działaniem kawy, obserwując u swoich kóz przypływ energii po spożyciu ziaren kawowca. Nowej porcji sił witalnych potrzebuje też na pewno widoczny na porcelanowym kubku od Bonami.pl Ivan, zwracający się do nas z prośbą o dostarczenie mu jego porcji małej czarnej. Ivan jest stuprocentowym hipsterem i tylko ulubiony życiodajny napój pozwoli mu nabrać animuszu do stworzenia niedbałej fryzury i przemierzania miasta na starym składaku. Kto wie, do czego może nas zainspirować poranna kawa w jego towarzystwie?

 

porcelanowy kubek

Porcelanowy kubku Ivan, źródło: Bonami.pl

Kilka łyków aromatycznego napoju z kubka Kot z ogonem Mugtail od Bonami.pl przygotuje nas do dynamicznego skoku w nowy dzień. To niepowtarzalna okazja, by złapać kota za ogon i napełnić głowę pomysłami! Z kolei wieczorem, śnieżnobiała porcelana pozwoli zamienić kubek w lampion, który łagodnie oświetli pokój.

kubki i filizanki do kawy i herbaty

Kubek Kot z ogonem Mugtail oraz szczęśliwa filiżanka 58products, źródło: Bonami.pl

Wyjątkowo radośnie przywitać dzień pomoże nam również Szczęśliwa filiżanka 58products, wykonana z wysokiej jakości porcelany. Jedno spojrzenie na jej uśmiechniętą buzię osłodzi poranną kawę lepiej niż kilka łyżek cukru! Ale gdyby jednak do kawy lub herbaty trzeba było dodać odrobinę słodkości, z pomocą przyjdzie oferowana przez Bonami.pl oryginalna cukierniczka Pop Sagaform, łącząca ponadczasowe wzornictwo z subtelnym kolorem.

Dzbanek do herbaty z sitkiem Unitea Kinto, Bonami.pl, cena: 89 zł
Kubek Unimug Kinto, Bonami.pl, cena: 69 zł
Zestaw na herbatę Couleur Kinto, Bonami.pl, cena: 199 zł
Dzbanek do herbaty Pop Sagaform, Bonami.pl, cena: 129 zł
Cukierniczka Pop Sagaform, Bonami.pl, cena: 79 zł
Dzbanek Blossom Sagaform, Bonami.pl, cena: 129 zł
Dzbanek do herbaty Retro Sagaform, Bonami.pl, cena: 136 zł
Kubek Ivan, hipster, PolonaPolona, Bonami.pl, cena: 78 zł
Kubek Kot z ogonem Mugtail, Bonami.pl, cena: 69 zł
Szczęśliwa filiżanka 58products, Bonami.pl, cena: 57 zł
Porcelanowy zestaw do herbaty Animal Colored Blue, Bonami.pl, cena: 188 zł
Porcelanowy zestaw do herbaty Animal Colored Red, Bonami.pl, cena: 188 zł

One Response

  1. Zosophie 9 czerwca 2015

Leave a Reply