Mała kuchnia? 7 sposobów na małą kuchnię

Nie trzeba posiadać wiele miejsca, aby urządzić wymarzoną kuchnię. Wystarczy kreatywny pomysł i kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą stworzyć praktyczną i przyjemną przestrzeń, nawet o małych rozmiarach.

Białe fronty w meblach

Białe meble do kuchni to niezwykle uniwersalne rozwiązanie, a w ostatnim czasie także jeden z najbardziej popularnych trendów urządzania przestrzeni. Są zarówno estetyczne, jak i praktyczne – można do nich bez trudu dopasować dodatki oraz elementy wykończenia. Biel nadaje wnętrzu subtelności oraz lekkości, ale przede wszystkim optycznie powiększa pomieszczenie, a proste i minimalistyczne fronty przywodzą na myśl skandynawskie wnętrza.

mala kuchnia Kolekcja Domin Black Red White

Kolekcja Domin - Black Red White

Układ szafek w linii prostej

Aranżując przestrzeń kuchenną warto jest zapoznać się z ofertą szafek w układzie liniowym. Tego typu ustawienie brył i sprzętów stosuje się przede wszystkim w pomieszczeniach wąskich oraz w kuchniach otwartych na salon. Meble w linii prostej zajmują mało miejsca, dzięki czemu wprowadzają do wnętrza więcej przestrzeni. System Tapo od Black Red White, którego cechą charakterystyczną jest prostota układu oraz minimalizm dodatków, to idealne rozwiązanie do małych kuchni, które zapewni wygodny dostęp do wszystkiego.


Kuchnia otwarta na salon

Takie rozwiązania są często stosowane w mniejszych mieszkaniach, gdyż pozwalają na oszczędność miejsca. Decydując się na łączony układ, warto wybrać estetyczne meble, które podkreślą wyjątkowy charakter wnętrza i nie zakłócą wyglądu sąsiadującego pokoju. Granicą między strefą gotowania a strefą wypoczynku może być efektowna wyspa lub kącik jadalny – rozkładany stół i kompaktowe krzesła.

Kuchnia Aplaus Black Red White mala kuchnia

Kuchnia Aplaus - Black Red White

Gotowa zabudowa kuchenna

W urządzeniu małej kuchni pomocne mogą być gotowe układy kuchenne. Z prostą i niewielką zabudową można z powodzeniem zaaranżować odpowiednią przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem są zestawy z linii Junona Line od Black Red White. Zestawy te pozwalają na wbudowanie sprzętów kuchennych, dzięki czemu do dyspozycji użytkowników pozostaje dodatkowa przestrzeń.

Kuchnia Junona Line Black Red White mala kuchnia

Kuchnia Junona Line - Black Red White

Dodatkowe oświetlenie

Niewielką kuchnię można również optycznie powiększyć za pomocą odbijających światło, jasnych frontów, a także dzięki dodatkowemu oświetleniu półek. Dna świetlne montowane w zabudowie górnej, które oświetlają wnętrza wiszących szafek oraz blat, pełnią zarówno rolę praktyczną, jak i dekoracyjną – nie tylko ułatwiają codzienną pracę, ale nadają meblom niepowtarzalny wygląd. Ergonomiczne rozwiązanie znajdziemy między innymi w kuchniach modułowych Family Line.

Dna świetlne w szafkach Black Red White

Dna świetlne w szafkach - Black Red White

 

Wyposażenie szafek i szuflad

Szafki z koszami Cargo to dodatkowa oszczędność miejsca – wysuwane elementy pozwalają na przechowanie jeszcze większej liczby kuchennych akcesoriów. Jest to dodatkowy sposób na pozyskanie większej ilości miejsca w małej kuchni. Kosze Cargo mieszczą nie tylko przedmioty codziennego użytku, takie jak naczynia, ale również spożywcze zakupy. Dzięki odpowiedniej organizacji szafek i szuflad łatwiej jest zachować porządek, który jest tak ważny w małych pomieszczeniach.

Family Line Black Red White mala kuchnia

Family Line - Black Red White

Funkcjonalne akcesoria

Jeśli nie mamy możliwości zamontowania w meblach dodatkowego wyposażenia szafek i szuflad, pomocne mogą okazać się dodatkowe pojemniki na przechowywanie akcesoriów kuchennych i żywności. Duży wybór pudełek i wkładów do szuflad znaleźć można w e-sklepie brw.com.pl – są tu zarówno specjalne pojemniki, jak i dekoracyjne kosze, które z powodzeniem można wykorzystać na otwartej przestrzeni.

Leave a Reply