Dodatki, które odmienią każdą kuchnię

Z reguły na uboczu, raczej niechętnie pokazywana, ale może mieć swój charakter – kuchnia nie musi być pomieszczeniem tylko użytkowym. Wystarczy kilka interesujących dodatków, aby nadać jej niepowtarzalny charakter i odkryć ją na nowo.

W małych mieszkaniach, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca do przyjmowania gości kuchnia może pełnić rolę podobną do salonu. To tutaj mogą odbywać się najciekawsze dyskusje, to pomieszczenie może też przypaść do gustu gościom, którzy lepiej czują się w małej grupie. Na co dzień domownicy mogę również chętnie spędzać tam czas. Kluczem do sukcesu jest nadanie kuchni niepowtarzalnego charakteru. Kilka niewidocznych na pierwszy rzut oka dodatków spowoduje, że będzie się ona wyróżniać na tle całego mieszkania. Ciekawe i niebanalne przedmioty, które z pewnością ją ożywią można znaleźć taniej, dzięki branżowym porównywarkom cen. Poniżej kilka propozycji z porównywarki Decorneo.

Wyciskarka do cytrusów Juicy Salif Alessi

Z wyglądu przypomina nowoczesnego robota. Futurystyczny projekt mimo upływu lat nadal zachwyca, a nawet szokuje. Ta ikona designu jest w rzeczywistości wyciskarką do cytrusów, choć pierwsze skojarzenia zaskoczonych jej wyglądem gości, mogą być inne. Zaprojektował ją w 1990 roku znany na artysta Philippe Starck. Niebanalny wygląd wyciskarki sprawił, że jest ona elementem wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

wyciskarka juicy salif alessi

(Wyciskarka Juicy Salif Alessi)

Zatyczki do butelek Carlo, a little ghost on the top of a bottle

Dwa sympatyczne duszki staną się nieodłącznym elementem każdej imprezy, wprowadzając gości w dobry humor. Zatyczki przydadzą się także na co dzień. Te estetyczne korki do butelek zapobiegną wietrzeniu znajdujących się w nich trunków. Zestaw firmy Alessi występuje w trzech odmianach kolorystycznych. Zaprojektował go Mattia Di Rosa.

zatyczki carlo a little ghost

(Zatyczki Carlo, a little ghost on the top of the bottle)

Zmiotka i szufelka stołowa Pico Bello

Ten zestaw pomoże w utrzymaniu czystości na blacie kuchennym oraz stołach. Zmiotka w kształcie psa sprawdzi się, jako humorystyczny dodatek w każdej kuchni. Dołączona do niej szufelka ułatwi przenoszenie odpadków do kosza na śmieci. Estetycznie wykonane gadżety przydadzą się również podczas zbierania okruchów ze stołu w czasie przyjęcia lub rodzinnego obiadu.

zestaw do sprzątania stolu Pico Bello

(Zestaw do sprzątania stołu Pico Bello)

Bliźniak na krewetki

Ta estetyczna, dwukomorowa miseczka pozwoli podać w oryginalny sposób przysmaki kuchni chińskiej. Projekt absolwenta łódzkiej ASP, Filipa Fijałkowskiego nie ogranicza się tylko do owoców morza. Równie dobrze można podać w nim truskawki, jagody, a nawet chipsy. Do mniejszej komory można wlać np. smakowity dip.

bliźniak na krewetki

(Bliźniak na krewetki)

Zestaw do soli i pieprzu Pi:P

Pojemniki na przyprawy nie muszą być nudne. Teraz mogą być one najciekawszym elementem wystroju kuchennego blatu czy stolika. Kształt solniczki i pieprzniczki nawiązuje do ptaków, całości dopełnia drzewo, na którym można je „posadzić”. Zestaw występuje w 3 wersjach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie go do wystroju kuchni.

solniczka i pieprzniczka pi p

(Zestaw do soli i pieprzu Pi:P)


Leave a Reply