Zlewozmywaki o wysokim standardzie higienicznym

Zlewozmywak to coś więcej niż strefa zmywania. Dziś, kiedy zmywarki praktycznie przejęły funkcję zmywania w naszych domach, zlewozmywak wykorzystywany jest do wielu innych zadań. Często stanowi on dodatkową powierzchnię roboczą, przeznaczoną głównie do tzw. prac mokrych, związanych z wodą.

Nowoczesne  zlewozmywaki wyposażone w dodatkowe akcesoria pozwalają na wygodne przygotowywanie jedzenia, mycie warzyw i owoców, obieranie ich i rozdrabnianie.

zlewozmywak4

Zlewozmywak firmy Franke

Ze względu na nowe funkcje jakie spełnia dzisiaj zlewozmywak w kuchni, bardzo ważny jest materiał z którego został on wykonany. Trwałość powierzchni, odporność na plamy, zarysowania i temperaturę oraz bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością – to najważniejsze cechy jakie bierzemy pod uwagę wybierając produkt do swojej kuchni.

zlewozymwak3

Zlewozmywak firmy Franke

Dlatego też wszystkie zlewozmywaki i komody do podbudowy firmy Franke wykonane z fragranitu DuraKleen® posiadają specjalną powierzchnię zabezpieczoną nową powłoką Sanitized® .

zlewozmywak1

Zlewozmywak firmy Franke

Zabezpieczony fragranit zawiera srebro, które jest aktywnym składnikiem  materiału. Drobinki srebra  ograniczają rozwój bakterii i drobnoustrojów. Testy wykazały, że fragranit zabezpieczony powłoką Sanitized®  ogranicza rozwój bakterii i mikroorganizmów w 99%, co jest najwyższą skutecznością dostępną na rynku w przypadku zlewozmywaków kompozytowych.

zlewozmywak2

Zlewozmywak firmy Franke

Powłoka Sanitized®, którą pokryta jest powierzchnia produktu jest trwała i nie ściera się podczas użytkowania. Nawet po wielu latach korzystania ze zlewozmywaka jony srebra zawarte w ochronnej powłoce nie tracą swego działania. Dzięki Sanitized® rozwój bakterii i drobnoustrojów na wyczyszczonych powierzchniach jest skutecznie ograniczony, a właściwość higieniczna fragranitu pomaga utrzymać ten obszar w czystości. Należy jednak pamiętać, że Sanitized®  nie zastępuje  regularnego czyszczenia.

Leave a Reply