Kuchnia z wyspą kuchenną. Jak ją zaaranżować?

Wyspa kuchenna to bez wątpienia jeden z najbardziej pożądanych elementów tego wnętrza. Ulokowana w centralnej części kuchni, spełnia szereg funkcji. Jak zaaranżować kuchnię z wyspą kuchenną w roli głównej? Oto kilka podpowiedzi…

Depositphotos 302299406 s 2019

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kuchnia zazwyczaj mieści się w głównej części domu. Jest tzw. łącznikiem dwóch pomieszczeń – salonu i kuchni. Od strony kuchennej wyspa posiada liczne szafki, w których możesz schować naczynia i drobny sprzęt AGD. Wyspa kuchenna może być także strefą zmywania. Umieszczony w niej zlewozmywak, a pod nim zmywarka z pewnością spełnią swoje funkcje.

Depositphotos 291136632 s 2019

Wyspa kuchenna może także być strefą do gotowania. Zainstalowana w niej płyta grzewcza, pozwoli Ci ugotować pyszne posiłki. Pamiętaj jednak, aby nad płytą grzewczą w wyspie kuchennej zainstalować okap kuchenny, dzięki któremu pozbędziesz się nadmiernej wilgotności i zapachów, które powstają podczas gotowania.

Bardzo często też wyspa kuchenna spełnia funkcję stołu, przy którym w spokoju możesz napić się porannej kawy i poczytać prasę.

Niezależnie od tego, jaką funkcję wybierzesz, wyspa kuchenna to bardzo praktyczny element wyposażenia kuchni.

Leave a Reply