Drewniana kuchenka dla dzieci. Zrób to sam

Mikołajki coraz bliżej. Jeśli chcesz podarować swojemu maluchowi coś naprawdę wyjątkowego, stwórz własnoręcznie niepowtarzalny prezent – drewnianą kuchenkę. Możesz ją zrobić chociażby z nieużywanej już szafki nocnej lub komódki. Małemu szefowi kuchni z pewnością spodoba się taki nowy element wystroju jego pokoiku.

 

drewniana kuchenka dla dzieci DIY 2

fot. Bosch

Do stworzenia zabawkowej kuchenki dla dzieci potrzebujesz:
– drewnianej szafki nocnej lub komódki o wymiarach ok. 55 cm wysokości x 45 cm długości x 35 cm szerokości,
– 3 desek o wymiarach ok. 40 cm długości x 10 cm szerokości,
– 5 drewnianych gałek,
– białej i czarnej farby akrylowej,
– 4 korkowych podkładek,
– kawałka pleksi  o wymiarach ok. 30×30 cm,
– ok. 12 wkrętów do drewna o średnicy 3,5 mm,
– systemu natryskowego do malowania Bosch PFS 3000-2,
– akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 18 LI-2,
– wyrzynarki akumulatorowej Bosch PST 18 LI,
– narzędzia do klejenia na gorąco Bosch GluePen,
– opcjonalnie – szlifierki uniwersalnej, np. Bosch PSM Primo,
– akcesoriów do zabawy: rondelków, patelni, przyborów kuchennych itp.

Krok 1.
Najpierw rozłóż swoją szafkę na części. Jeśli jest taka potrzeba, zedrzyj z niej stary lakier lub farbę przy pomocy szlifierki, np. Bosch PSM Primo. Następnie pomaluj szafkę i wszystkie zdemontowane elementy białą farbą akrylową. Aby zrobić to równomiernie, użyj systemu natryskowego Bosch PFS 3000-2. Pamiętaj, aby przed malowaniem zabezpieczyć meble i podłogę przed farbą, np. starymi gazetami. Następnie pomaluj drewniane gałki na czarno – będą one stanowiły pokrętła zabawkowej kuchenki. Przed przystąpieniem do dalszej pracy, zaczekaj, aż wszystkie elementy wyschną.

Krok 2.
Drugi etap to stworzenie piekarnika. Jeśli Twoja szafka nocna ma w dolnej części uchylane drzwi, wystarczy, że wytniesz w nich wyrzynarką Bosch PST 18 LI otwór na pleksi, aby powstało okienko piekarnika. Natomiast jeśli Twoja szafka składa się z kilku szuflad, zostaw tylko pierwszą od góry (jako miejsce na pokrętła kuchenki), a z kolejnych szuflad stwórz drewnianą ramę piekarnika. Przycinaj je przy użyciu wyrzynarki, a następnie – wyszlifuj ich krawędzie.

Używając wyrzynarki Bosch PST 18 LI przytnij także kawałek pleksi na wymiar swoich drzwiczek od piekarnika. Gdy już rama i pleksi są gotowe, połącz elementy narzędziem do klejenia na gorąco Bosch GluePen. Aby drzwi od piekarnika się uchylały, przymocuj je do szafki przy pomocy zawiasów.

Krok 3.
Teraz czas na udekorowanie kuchenki. Używając GluePena, przyklej do kuchenki wszystkie elementy dekoracyjne: drewniane gałki imitujące pokrętła, haczyki na bocznej ścianie na rękawicę czy fartuszek oraz korkowe podkładki na wierzch kuchenki, które będą udawały palniki.

Krok 4.
Stwórz górną ramę kuchenki, na której zawisną przybory kuchenne. Przy pomocy wkrętów i akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 18 LI-2 połącz ze sobą deski i przymocuj gotową ramę do tylnej ściany kuchenki. Następnie wkręć kilka wkrętów do listwy nad palnikami – nie do końca, lecz tak, aby można było na nich zawiesić chochelki czy łopatki.

jak zrobic drewniana kuchnke dla dzieci

fot. Bosch

 

Kuchenka dla dziecka jest gotowa! Wyposaż ją jeszcze w zabawkowe garnki i patelnie, aby Twoja pociecha mogła od razu bawić się w szefa kuchni.

drewniana kuchenka dla dzieci DIY 1

fot. Bosch

 

Leave a Reply