Łóżeczka dla niemowlaka i przedszkolaka

Dzieci rosną tak szybko, a ich potrzeby zmieniają się równie dynamicznie. Chcąc temu sprostać, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie dziecięcego pokoju – dopasowane do wieku i wzrostu dziecka.

lozka dla dzieci i nastolatkow 1

Meble z oferty Muppetshop

lozka dla dzieci i nastolatkow 2

Meble z oferty Muppetshop

Wybór pierwszego łóżeczka

Każdy rodzic wie, że kluczowym meblem w dziecięcym pokoju jest łóżeczko. To miejsce, gdzie nasze dziecko spędza wiele czasu w początkowych miesiącach swojego życia. Pierwsze łóżeczko powinno być wygodne i bezpieczne, a przy tym idealnie dopasowane do potrzeb malucha, który w okresie niemowlęcym potrzebuje przede wszystkim dużo snu, bliskości rodzica i poczucia bezpieczeństwa. Z reguły rodzice przy wyborze łóżeczka zwracają uwagę na jakość materiałów, z których jest wykonane, szczególnie ważne jest bezpieczeństwo maluszka oraz aspekty funkcjonalne – wygodny, zdrowy dla kręgosłupa, hipoalergiczny materac oraz możliwość przekształcania mebla wraz z rozwojem dziecka. Bardzo przydatna jest funkcja kołysania, która pozwala uśpić dziecko, czy uspokoić je, gdy płacze. W codziennym użytkowaniu sprawdzają się także łóżeczka z przenośną „gondolą”, czy wyposażone w kółka, które pozwalają wygodnie przemieszczać je w obrębie domu lub mieszkania.

lozka dla dzieci i nastolatkow 3

Meble z oferty Muppetshop

Kosz Mojżesza

Rozwiązaniem nowym, ale cieszącym się rosnącą popularnością rodziców jest Kosz Mojżesza. Ze względu na niewielkie rozmiary, lekkość i mobilność, mały człowiek może przebywać z nami o każdej porze dnia. Niektóre kosze dają również możliwość przekształcania w kołyskę. Do wyboru mamy kosze rattanowe Kidsmill, czy te wykonane z higienicznego i bezpiecznego tworzywa najnowszej generacji marki Shnuggle. A jeśli chcemy podczas naszego snu mieć noworodka blisko siebie, możemy zawiesić przy naszym łóżku lekką, uszytą z naturalnej tkaniny kołyskę Leander.

lozka dla dzieci i nastolatkow 4

Meble z oferty Muppetshop

Sen i zabawa

Gdy dziecko jest już nieco większe, idealnie sprawdzi się klasyczne łóżeczko w rozmiarze 60 x 120 cm lub 70 x 140 cm z drewnianymi barierkami oraz materacem o regulowanej wysokości mocowania. To ostatnie rozwiązanie pozwoli rodzicom wygodnie układać je do snu i podnosić, a gdy dzieci, będą już samodzielnie stać – będą wtedy bezpieczne. W tym miejscu warto wspomnieć o często popełnianym błędzie – otóż łóżeczka nie powinno się traktować jako kojca do zabawy w ciągu dnia. Po pierwsze dziecko powinno kojarzyć łóżko ze snem, a po drugie – będzie ono trochę za wąskie. Dlatego, jeśli budżet i przestrzeń na to pozwalają, warto przewidzieć osobny kojec do dziecięcych zabaw coraz bardziej mobilnego malucha.

Wiele łóżeczek w rozmiarze 70 x 140 cm posiada opcję przekształcania z łóżeczka w tapczan, a nawet mini sofę, co sprawia, że mebel „rośnie razem z dzieckiem” i może służyć przez kilka lat – od urodzenia aż do 5–6 roku życia, a jako sofa nawet dłużej. Takie rozwiązania oferują łóżeczka marek QUAX, Kidsmill i Leander, dostępne w ofercie Muppetshop.

lozka dla dzieci i nastolatkow 5

Meble z oferty Muppetshop

Gdy dziecko rośnie

Rozwiązania typu „meble rosnące razem z dzieckiem” są bardzo często poszukiwane przez rodziców do wyposażenia pokoi dziecięcych. Muppetshop proponuje kilka ciekawych opcji, zarówno w wymiarze funkcjonalnym, jak i estetycznym. Warto postawić na stonowane, ponadczasowe wzornictwo oraz pomysłowe, wielofunkcyjne rozwiązania. Na przykład dziecięce łóżeczko może zmienić się w sofę, z której swobodnie możemy korzystać także poza dziecięcym pokojem. Komoda, na której trzymaliśmy przewijak także może zmienić swoją funkcję.

Dziecięca szafa nie musi być kolorowa, a przez to sprawiająca infantylne wrażenie – warto postawić na prosty, funkcjonalny model, który dobrze sprawdzi się także jako miejsce do przechowywania ubrań nastolatka czy studenta. Eksperci Muppetshop polecają na przykład – w zależności od przestrzeni którą dysponujemy – 2-, 3- lub 4-drzwiową wersję szafy Quax Quarre lub 2- czy 3-drzwiową wersję szafy Quax Joy oraz szeroki wybór szaf marki Kidsmill.

lozka dla dzieci i nastolatkow 6

Meble z oferty Muppetshop

Postaw na zestaw

Muppetshop przykłada ogromną wagę do estetyki dziecięcych pokoi, wierząc, że otoczenie kształtuje nasze upodobania już od najmłodszych lat, a dobry design nie poddaje się upływowi czasu i doskonale odnajduje się we wszystkich wnętrzach, niezależnie od wieku ich mieszkańców. Solidne, proste meble w stonowanych, harmonijnych kolorach to wybór, który sprawi, że ten sam zestaw będzie świetnie wyglądał w pokoju maluszka, przedszkolaka, ale również dorastającego nastolatka, wymagając z czasem tylko zmiany łóżka. A charakter pokoju bardzo łatwo, niewielkim kosztem możemy modyfikować na bieżąco, wymieniając tylko elementy dekoracyjne.

lozka dla dzieci i nastolatkow 7

Meble z oferty Muppetshop

Wiele dodatków i akcesoriów możemy zresztą dobrać tak, aby nie starzały się w ogóle. Designerskie akcesoria młode duchem i ponadczasowo piękne mogą przecież towarzyszyć nam od narodzin przez całe życie. Najlepszym tego przykładem są chociażby piękne lampy Gubi, Jielde, Brokis, Petite Friture, które poleca Muppetshop w ramach oferty kompleksowych aranżacji wnętrz rodzinnych.

Leave a Reply