Detale aranżacyjne do pokoju dziecka

Często więc detale dopełniające charakter pomieszczenia po prostu do niego nie pasują albo psują efekt końcowy. Zasłony, firanki, dywan czy choćby klamki to rzeczy, o których rodzic zapomina najczęściej. Warto jednak uwzględnić i te detale. Zwłaszcza, że wybór tego typu dodatków na rynku jest ogromny, a ceny potrafią mile zaskoczyć.

Detalem, o którym najczęściej zapominamy są drzwi. O tyle, o ile same drzwi powinny być identyczne jak reszta skrzydeł w domu, żeby nie psuć całości aranżacji – klamka od strony pokoju dziecka to dzieło czystej wyobraźni. Większość klamek do pokoju dziecięcego jest zresztą sprzedawana właśnie w ten sposób, by jej montaż był jednostronny.

klamka do drzwi 1

Klamka Delfin

Jeśli  zdecydujemy się na ten mały dodatkowy detal w aranżacji, warto  wiedzieć jaki mamy wybór. Klamki do pokoju dziecięcego są sprzedawane zazwyczaj pojedynczo, jako klamka wewnętrzna, którą będzie widać tylko z perspektywy pomieszczenia malucha.

klamka do drzwi 3

Klamka Pieski

Jeśli chodzi o materiał wykonania – do wyboru jest cała paleta różnych opcji – na szkielecie ze znalu, stali czy aluminium – element ozdobny wykonany jest z drewna, plastiku czy ceramiki. Jeśli zaś chodzi o wzory – tu wybierać można spomiędzy postaci bajkowych, zwierząt  czy innych dziecięcych wzorów.

klamka do drzwi 2

Klamka Kredka

Jako dziecięce można też traktować klamki „dla dorosłych”, spotykane w działach klamek w marketach budowlanych. Taką klamką jest na przykład Bratek, przeznaczona do aranżacji w stylu rustykalnym. Ze względu na charakterystyczne dla rustyku zdobienia kwiatowe – doskonale wpasuje się w charakter pomieszczenia dla malucha.

klamka do pokoju dziecka

Klamka Bartek

Pokój dziecka ze względu specyficzny charakter powinien być przemyślany od początku do końca. Detale i elementy podkreślające aranżację nie powinny umykać uwadze rodzica, bo nawet dobrą i ciekawą aranżację można popsuć nie dbając o szczegóły

Leave a Reply