Jesienna przytulność w pokoju dziecka

We wrześniu, chwilami letnie słońce przeplata się z jesiennymi powiewami wiatru. Zmiana pory roku oznacza koniec wakacji i nadciągające chłody, ale kto powiedział, że jesienny klimat musi być smutny? Warto takie skojarzenie odczarować tworząc ciepłą i przytulną aurę domową. Szczególne pole do popisu znajdziemy w dziecięcym pokoju gdzie lato z jesienią przeplata się kolorami, światłem i licznymi dodatkami. 

pokoj dziecka meble 1

Meble: Pinio, lampki: cotton balls, tekstylia: Makaszka

Jesień to przede wszystkim kolory. Jako pierwszy przychodzi na myśl żółty, brązowy i cała paleta odcieni szarości. Wzorzyste ale stonowane kolorystycznie tekstylia współgrają z białymi meblami polskiej marki Pinio. Meble pochodzą z kolekcji Marsylia, a charakterem przypominają francuskie domki plażowe. Nadmorski klimat oprawiony w jesienne barwy, wprowadza w relaksujący nastrój.

pokoj dziecka meble 2

Meble: Pinio, lampki: cotton balls, tekstylia: Makaszka

Wraz z kończącym się latem, jeszcze piękniejszy efekt można uzyskać przez przeplatanie kolorystyki jesiennej z żywymi letnimi barwami. Odcienie niebieskiego i błękitnego ożywiają wnętrze, i doskonale komponują się z jesiennym odcieniem zieleni zasłon. Białe meble można więc z powodzeniem dowolnie przebierać w kolorowe i wzorzyste tekstylia.

Kolejną zaletą jesiennej stylizacji jest to, że pasuje zarówno do pokoju chłopca jak i dziewczynki. Przestrzeń małego dziecka musi być komfortowa również dla rodziców. Spędzają w niej bardzo dużo czasu, szczególnie w przypadku małych dzieci.

pokoj dziecka meble 3

Meble: Pinio, lampki: cotton balls, tekstylia: Makaszka

Daje się zaobserwować trend polegający na dopasowywaniu aranżacji pokoju dziecka do wystroju całego domu. Trend ten wnosi do pokoju dzieci stonowaną kolorystykę i akcenty skandynawskiej prostoty. Spójność pokoju dziecka ze stylem pozostałych wnętrz można również wyrazić również przez dobór dodatków. Sierpniowe wieczory stają się coraz chłodniejsze więc z pomocą przyjdzie ciepły koc i fotel bujany. Zestaw ten gotowy na umilanie czasu czuwającemu rodzicowi lub karmiącej matce. Jako mebel o wielu zaletach sprawdzi się również podczas czytania bajek i zabawy.

pokoj dziecka meble 4

Meble: Pinio, lampki: cotton balls, tekstylia: Makaszka

Czym byłaby jesienna aura bez dobrego oświetlenia? Regał z książkami otulony ciepłem lampek cotton balls i wypełniony po brzegi kolorowymi dodatkami lub książkami.

pokoj dziecka meble 5

Meble: Pinio, lampki: cotton balls, tekstylia: Makaszka

Leave a Reply