Dziecięce meble z duszą – wiemy, gdzie je znaleźć

Wyobraź sobie pokój własnego dziecka, który ujmuje ciepłem, spokojem i doborem szlachetnych materiałów. Azyl dla malucha i rodziców, znajdujących przyjemność w codziennym obcowaniu z meblami tworzonymi przez prawdziwych pasjonatów. Piękno oryginalnych łóżeczek, przewijaków, komód i toaletek, które doceniają rodzice i polscy architekci, specjalizujący się w projektach wnętrz dla dzieci. Wielka pasja do tworzenia i urok naturalnego drewna zainspirowały Meble Nizio do tworzenia przestrzeni, w których młody człowiek nie tylko bawi się, uczy i przyjmuje przyjaciół, ale rozwija swoją wrażliwość na piękno.

Pamiętacie opowieści naszych babć o kołyskach i łóżeczkach, które służyły kilku pokoleniom dzieci w rodzinie? A może sami mieliście okazję być posiadaczami drewnianego krzesełka, wykonanego przez ukochanego dziadka albo wujka stolarza? Tak pożądaną obecnie solidność i długowieczność zapewniały meblom sprzed lat naturalne materiały, tradycyjne techniki wytwarzania oraz kunszt i precyzja rzemieślników, którzy wkładali w powstanie każdego, najmniejszego nawet elementu i detalu całe swe serce.

Tradycja i pasja do drewna

Na polskim rynku są na szczęście firmy, które nie idą drogą na skróty i przywiązują wielką wagę do kultywowania dawnych, sprawdzonych metod pracy z drewnem. Najlepszym przykładem jest łącząca tradycyjne techniki z wzorniczą innowacyjnością marka Nizio. Firma, której korzenie sięgają 1959 roku, specjalizuje się w produkcji ekskluzywnych mebli dziecięcych, powstających ze starannie wyselekcjonowanego drewna dębowego, bukowego i sosnowego. Sprawdzone rozwiązania stolarskie przechodzą tu z ojca na syna i są udoskonalane przez kolejne pokolenia. Taki model pracy owocuje kolekcjami, w których można zakochać się od pierwszego wejrzenia.

Kołyski, łóżeczka, przewijaki, komody, a także dziecięce stoliki, krzesełka i urocze domki dla lalek, powstające w manufakturze Nizio, wyróżnia nacisk na bezpieczeństwo użytkowania, wyjątkowo elegancki design, a także precyzja i dbałość o detale. Wszystkie meble wykonywane są ręcznie od podstaw, z zastosowaniem tradycyjnych technik, takich jak chociażby „jaskółczy ogon”. Stosowane od lat klejenie z wykorzystaniem ścisków stolarskich, pozwala uzyskać trwałe i niezwykle wytrzymałe połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami.

Do wyboru, do koloru

Największą zaletą mebli z naturalnego drewna jest możliwość swobodnego projektowania. Dzięki temu w ofercie Nizio znajdziemy zarówno klasyczne meble rustykalne, kolekcje utrzymane w stylu prowansalskim czy skandynawskim, a także bardzo nowoczesne projekty, pasujące do wnętrz loftowych i minimalistycznych. Klienci mogą nie tylko wybierać spośród gotowych, oryginalnych wzorów Nizio. Mają też możliwość modyfikacji wymiarów i kolorystyki, personalizacji projektu, a nawet wykonania mebla na zamówienie, według własnego pomysłu.

Nizio przywiązuje ogromną wagę nie tylko do tradycji, ale także do bezpieczeństwa użytkowników i działania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Drewno, wykorzystywane do produkcji mebli, pochodzi z certyfikowanych źródeł, a stosowane farby, bejce i kleje na bazie wody są bezpieczne nawet dla najmłodszych.

Showroom Nizio Home

Meble Nizio dostępne są w ofercie sklepu internetowego www.niziohome.pl. Można je też zobaczyć na żywo w showroomie Nizio Home, zlokalizowanym w Warszawie przy ul. Klimczaka 13/139. Oprócz oryginalnych mebli znajdziemy tam również najwyższej klasy elementy wystroju wnętrz znanych światowych marek, takich jak Alexandre Turpault, Cybex, Nina Ricci, czy Ralph Lauren.

W związku z planowaną w najbliższym czasie przeprowadzką do nowego lokalu, tylko do końca czerwca klienci sklepu stacjonarnego mają możliwość skorzystania z atrakcyjnych rabatów: od 30 do nawet 50% na cały asortyment. Przystępując do kompletowania mebli i dodatków do pokoju malucha, bogatsi o tę wiedzę, szybko przekonamy się, że największą sztuką nie będzie już troska o jakość mebla, ale stworzenie przestrzeni cieszącej nasze oko, która sprawi, że wchodząc do dziecięcego pokoju poczujemy się jak u siebie.

Leave a Reply