Klasyka w pokoju malucha

Wszyscy wiemy jak szybko rosną i zmieniają się nasze dzieci. Razem z nimi zmienia się ich gust i upodobania – również, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz. Drobniejsze elementy, takie jak zabawki czy dekoracje możemy zmieniać tak często, jak dziecko tego pragnie. Jeśli jednak chodzi o meble, warto wybrać dosyć neutralne – takie, które posłużą naszym milusińskim całe lata i będą pasować do zmieniającego się wystroju.

Nie trzeba chyba dodawać, ze najlepszym materiałem, jeśli chodzi o uniwersalne i trwałe meble jest drewno.  Nie wahajmy się zatem długo, zanim zainwestujemy w komplet mebli drewnianych. Jest to zdecydowanie inwestycja na lata. Jeśli nie możemy się zdecydować co do koloru ścian, wybierzmy jasny, neutralny odcień. Jasne drewno sprawia, że nawet wystrój wnętrza w jasnych barwach nie wygląda zimno, ani sterylnie.  Dobrze sprawdzi się klasyczny beż lub kolor kremowy.

pokoj dziecka drewno 2

(Drewniane meble, fot. Mothercare)

Szczególnie ważnym elementem, jeśli chodzi o wystrój pokoju dziecka jest miejsce do spania. To jedyny z prezentowanych mebli, który z oczywistych przyczyn  możemy być zmuszeni często wymieniać. Kojec dla młodszego dziecka to element, który szczególnie uroczo prezentuje się w wersji drewnianej.  Jest pełen staroświeckiego wdzięku  i bezpieczniejszy, niż ten sam mebel wykonany z metalu.

pokoj dziecka drewno

(Drewniane meble, fot. Mothercare)

Jakie dodatki dobrać do drewnianych szafek i łóżeczka? Jak wiadomo, do drewna pasuje niemal wszystko. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na wspomniane wcześniej jasne ściany w pokoju dziecka, warto dobrać kilka kolorowych elementów dla przełamania kolorystyki. Świetnie sprawdzi się dywanik w wesołe, wielobarwne paski oraz oczywiście kolorowe akcenty w postaci obrazków na ścianach. Taki wystrój pokoju dziecka jest nieco staroświecki, ale zarazem prosty i uniwersalny.

pokoj dziecka drewno 3

(Drewniane meble, fot. Mothercare)

Jeśli chcemy, aby aranżacja pokoju dziecka miała nieco bardziej nowoczesny, nieco awangardowy charakter – nic prostszego. Jak już wspomnieliśmy, olbrzymią zaletą mebli drewnianych jest to, że pasują niemal do wszystkiego. Jeśli wiec marzą nam się odważne dekoracje ścienne, lub dywanik w szalone,  geometryczne wzory – drewniane meble z pewnością nie będą się z nimi „gryźć”.

pokoj dziecka drewno 4

(Drewniany kojec, fot. Mothercare)

Drewniane meble pasują także do ścian w innych kolorach. Zastanówmy się jednak dwukrotnie, zanim ściany w pokoju dziecka pomalujemy na ciemny kolor. Choć są niewątpliwie modne, maluchowi niekoniecznie muszą przypaść do gustu. Poza tym wystrój wnętrz może wówczas robić nieco ponure wrażenie. Jeśli jednak już się zdecydujemy, wybierzmy kolorowe dodatki – takie jak lampka, krzesełka, czy dywanik.

pokoj dziecka drewno 6

(Drewniane meble, fot. Mothercare)

Masz małe dziecko? Zobacz też te kołyski

One Response

  1. Stefan 12 grudnia 2011

Leave a Reply