Odlotowy pokój kowboja, żeglarza lub sportowca

Odpowiedni dobór kolorystki ścian i sufitu, kilka akcentów dekoracyjnych i nasz syn może poczuć się we własnym pokoju, jak prawdziwy kowboj, żeglarz lub sportowiec. Jak to zrobić?

Bardzo wielu chłopców przeżywa fascynację opowieściami o kowbojach, którzy samotnie przemierzają bezkres „dzikiego zachodu”. Ubrani w kraciaste koszule, jeansy i skórzane kapelusze są dla młodzieńców symbolami odwagi i męstwa. Młody miłośnik westernów marzy o tym, aby jego sypialnia choć trochę przypominała filmową scenerię. Wystarczy dobór odpowiedniej kolorystyki i kilka kowbojskich akcentów, aby nasze dziecko poczuło się niczym Lucky Luke, znany na całym świecie komiksowy kowboj.

Aranżacja pokoju dla małego cowboya

Aranżacja pokoju dla małego cowboya

Westernowy klimat stworzymy dzięki pomalowaniu jednej ściany na brunatny brąz chocolate truffle 2096-20 (kolor z palety Color Preview marki Benjamin Moore), a pozostałych na intensywną czerwień smoldering red 2007-10. Do pomalowania sufitu specjaliści marki Benjamin Moore polecają świetlisty żółty ivory tusk 2153-70, a do wykończenia framug, wnęk okiennych i listew przypodłogowych ciepły beż moccasin 1059. Na koniec wystarczy klika elementów dekoracyjnych, jak chociażby stare drewniane koło na ścianie lub prawdziwy skórzany kapelusz i pokój prawdziwego kowboja będzie gotowy.

Innym, ciekawym pomysłem na aranżację pokoju chłopięcego jest przeobrażenie go w żaglowiec unoszący się na falach mórz i oceanów. W takim wnętrzu nasz mały podróżnik pasjami zaczytywać się będzie w przygodach Fileasa Fogga, głównego bohatera powieści „W 80 dni dookoła świata”.  Efekt taki osiągniemy tworząc na ścianach kompilację błękitu nieba breath of fresh air 806 i granatu głębin morskich stunning 826. Różne odcienie niebieskiego sprzyjać będą relaksowi, ale zarazem koncentracji dziecka podczas odrabiania lekcji. Całość dobrze uzupełnią słoneczny żółty lemon drops 2019-50 oraz głęboki czerwony deep rose 2004-10. Oryginalnym pomysłem jest namalowanie na ścianach bander oraz tzw. flag sygnałowych, a także powieszenie na ścianie koła ratunkowego. Dodatkowo motywy morskie (np. róża wiatrów) fajnie prezentować się będą na pościeli lub dywanie.

Marynarska aranżacja pokoju dla chłopca

Marynarska aranżacja pokoju dla chłopca

Dla młodych amatorów sportu Benjamin Moore proponuje pokój pełen intensywnych kolorów, które pobudzą do aktywności fizycznej i umysłowej. Jaskrawy pomarańcz soft pumpkin 2166-40, jasnozielony dill pickle 2147-40, błękitny blue lapis 2067-40, czy złocisty golden honey 297 to odcienie, w których doskonale czuć się będą chłopcy, którzy nie wyobrażają sobie życia bez piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Sportowy charakter pokoju podkreślić mogą odpowiednio wyeksponowane puchary i medale, zdjęcia idoli oprawione w nowoczesne ramy lub akcesoria związane z uprawianą dyscypliną sportu (piłki, rękawice itp.).

Specjaliści z działu kreacji marki Benjamin Moore oraz współpracujący z nią projektanci wnętrz zwracają uwagę, aby podczas malowania pokoju dziecięcego stosować farby, które będą całkowicie bezpieczne dla zdrowia naszych dzieci. Szczególną uwagę należy zwrócić na zawartość lotnych związków organicznych w farbie (im mniejsza tym lepiej). Idealne rozwiązanie stanowi wybór produktów malarskich z zerową zawartością LZO (lotnych związków organicznych), takich jak farby z linii Natura™ marki Benjamin Moore. Formuła farb Natura™ została tak przygotowana, aby do minimum ograniczone zostało ryzyko pojawienia się u dzieci reakcji alergicznych.

Pomysł na wystrój pokoju dla syna

Pomysł na wystrój pokoju dla syna

Zastosowanie opatentowanych technologii produkcji oraz specjalny proces destylacji, pozwoliły na wyeliminowanie uciążliwego zapachu towarzyszącego malowaniu tradycyjnymi farbami. Powyższe czynniki przyczyniły się do uhonorowania farb Natura™ 512 i Natura™ 513 prestiżową nagrodą Building Green, Inc. Z kolei wewnętrzną gwarancją firmy Benjamin Moore & Co. jest oznaczenie Green Promise™, które umieszczane jest na etykietach produktów w pełni przyjaznych środowisku naturalnemu i użytkownikom. Tytuł ten oznacza, że farby Natura™ spełniają restrykcyjne wymagania i normy GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS, LEED®  odnoszące się do produktów malarskich o niskiej lub zerowej zawartości LZO.

Każdy z kolorów kolekcji „Room to Dream” posiada indywidualną nazwę i kod identyfikacyjny. Wszystkie proponowane odcienie dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta.

Leave a Reply