Prezenty a przestrzeń dziecka: mniej znaczy więcej

Nadmiar zabawek budzi rodzicielski rozsądek, a okres przedgwiazdkowy to najlepszy moment na zabawkowy remanent.  Gdy zbiera się ich naprawdę dużo, nadarza się najlepsza okazja do zastanowienia, które naprawdę są wartościowe i wspierają rozwój dziecka. To także dobry moment by zaplanować wyposażenie lub wystrój pokoju od nowa. Gwiazdkowe hasło przewodnie w tym roku brzmi: mniej znaczy więcej. 

prezenty dla dzieci 1

Zabawki elementem aranżacji

Mniej znaczy więcej 

Nadmiar zabawek nie tylko zagraca pokój, dzieciom wprowadza chaos w głowach w momencie wyboru zabawy, a rodzicom trudny do ogarnięcia bałagan na podłodze, wydający się nie mieć końca. Psychologowie są zgodni: nadmiar jest szkodliwy dla prawidłowego rozwoju dziecka. Masowość z jaką rodzice lub dziadkowie wypełniają pokoje dzieci, może się wiązać z trudnymi czasami na jakie przypadło ich własne dzieciństwo i doznanymi z tego tytułu brakami. Może być spowodowany kulturą konsumpcjonizmu i wszechobecnych, zagranicznych produktów kiepskiej jakości, które szybko się psują lub nudzą. A od przybytku, jednak okazuję się, że głowa zaczyna boleć, bo trzeba dokonywać coraz więcej wyborów. Mniej znaczy lepiej, bo wartościowe zabawki wyróżniają się dobrą jakością wykonania, trwałością i są atrakcyjniejsze, więc nie nudzą się za szybko.

prezenty dla dzieci 2

Zabawki elementem aranżacji

Zabawki elementem aranżacji 

Poza tym, że są atrakcyjne i wartościowe edukacyjnie, zabawki mogą też wkomponowywać się w przestrzeń pokoju, wzbogacając styl jego aranżacji. Obecnie na rynku dostępna jest praktycznie nieograniczona ilość modeli i kolorów zabawek, bez względu na to, czy szukamy wśród nich wsparcia rozwoju umiejętności manualnych, wyobraźni przestrzennej, twórczości lub innych. Kryterium doboru zabawek polegające na dopasowaniu ich do stylistyki wnętrza, uprości poruszanie się w morzu ofert rynkowych. Dodatkowo poza zaspokojeniem poczucia estetyki rodzica, wprowadzą do pokoju spokój i spójność, które wpłyną korzystnie na poczucie bezpieczeństwa dziecka. Pomogą mu także odnaleźć się we własnej przestrzeni i sprawią, że chętniej będzie w niej przebywało. Łatwiej zdecyduje czym chce się bawić kolejnego dnia.

prezenty dla dzieci 3

Zabawki elementem aranżacji

Przestrzeń tworzą i wypełniają dodatki i zabawki. Żeby to one dyktowały stylistykę i wyrażały charakter pociechy, musimy zacząć od dobrej podstawy. Elementy stałe jak ściany oraz te których nie chcemy często wymieniać jak meble, powinny być białe i neutralne, na tyle by przyjąć na siebie każdy pomysł i motyw przewodni. Do tego tolerancyjne na zmiany aranżacyjne, które przychodzą wraz z dorastaniem dziecka. Polską marką mebli o charakterze uniwersalnym, a jednocześnie bezpiecznych dla zdrowia jest Pinio. Tworzy meble trwałe, a ich design doskonale współgra z wyobraźnią, zarówno rodzica jak i dziecka.

prezenty dla dzieci 4

Zabawki elementem aranżacji

W przestrzeni z uniwersalnymi meblami można zrobić wszystko. W takim pokoju duża zmiana może oznaczać jedynie wymianę dywanu, tekstyliów i naklejek na ściany. Ponadto okazuje się, że uniwersalny mebel może być także designerski.

Obecnie coraz lepiej rozwijające się polskie marki stawiają na odpowiedzialność i jakość. Jeśli chodzi o branżę zabawkową i tekstylną także mamy w czym wybierać na rodzimym rynku. Warto go wspierać a inspiracji nie brakuje, chociażby na Instagramie dzięki któremu poznajemy i docieramy z wizytą do Fashion Family, która tworzy piękne dziecięce przestrzenie z wykorzystaniem ulubionych marek, pokazuje jak efektownie zestawiać je ze sobą i zmieniać wnętrze nie do poznania.

prezenty dla dzieci 5

Zabawki elementem aranżacji

Kiedy już wyczyścimy regały i skrzynie z zabawkowego nadmiaru, i z zadowoleniem zaplanujemy ich wypełnienie na nowo, przypomnimy sobie o dziadkach, rodzinie i przyjaciołach obsypujących naszego malucha prezentami kilka razy w roku. Okazji, oprócz gwiazdki, jest wiele: dzień dziecka, urodziny, mikołajki, czasem okazją mogą być sukcesy w szkole lub nieczęste wizyty babci. Dobrym pomysłem jest zgłoszenie Mikołajowi jakich zabawek chcemy dla naszego dziecka i na jaki rozwój stawiamy.

prezenty dla dzieci 6

Zabawki elementem aranżacji

Meble: Pinio
Zdjęcia i wnętrze: https://www.instagram.com/_fashion_family/
Baldachim, tekstylia,  dekoracje pochodzą z: http://www.fashionfamily.pl
Zielone tekstylia: La Millou
Słoń na biegunach: Ohh_mami
Aparat fotograficzny: Manufakturamilo
Wózek: Montownia Zabawek
Namiot, napis „Leon”: Lamps&Company

Leave a Reply