Pomysł na pokój dla rodzeństwa

Pokój młodzieżowy to miejsce, w którym dzieci spędzają większość swojego czasu, dlatego jego odpowiednie umeblowanie jest niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli rodzeństwo dzieli jedno pomieszczenie. Jak stworzyć ładną, praktyczną i bezpieczną aranżację wnętrza, w którym dzieci będą się wspólnie uczyć, bawić i odpoczywać?

Największym wyzwaniem w urządzaniu pokoju rodzeństwa jest odpowiednie dobranie łóżek. Dzieci, mimo wspólnego pokoju, muszą mieć komfort i poczucie odrębności. Jak im to zapewnić, jeśli metraż pomieszczenia nie jest zbyt duży? Wystarczy poszukać kreatywnych i funkcjonalnych rozwiązań. Jednym z takich pomysłów jest ustawienie piętrowego łóżka.

Wertykalne położenie mebla niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, to duża oszczędność przestrzeni, którą będzie można wykorzystać do zabawy. Bliskość przebywania ze sobą rodzeństwa zbuduje między nimi dobre relacje i pozytywny nastrój w domu. A dobry design łóżka nada pokojowi dzieci nowoczesny styl – doradza Edyta Spozowska, projektant wnętrz Black Red White.

pokoj rodzenstwa

Kolekcja Strzałka Black Red White

Takie cechy łączy w sobie łóżko piętrowe z kolekcji Strzałka od polskiego producenta Black Red White. Jest nie tylko ciekawie zaprojektowane, ale także użyteczne. Za sprawą dwóch kondygnacji mali domownicy mogą spać osobno, a łóżka zajmują niewielką przestrzeń pomieszczenia. Pod dolnym materacem znajduje się praktyczna szuflada, która może posłużyć jako pojemnik na pościel bądź inne, nawet drobne akcesoria. Górny materac osłonięty jest odpowiednią listwą, która zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas snu. Boczną ścianę stanowi panel, dzięki któremu dzieci nie będą musiały synchronizować czasu spania – zapewni on osłonę przed światłem, podczas gdy jedno z rodzeństwa będzie zasypiało, a drugie uczyło się. Łóżko wyposażone jest dodatkowo w półkę, która świetnie nadaje się do przechowywania rozmaitych akcesoriów, modnych gadżetów lub książek. Uniwersalna kolorystyka idealnie sprawdzi się zarówno w pokoju dziewczynek, jak i chłopców.

Takie systemy jak Strzałka są dowodem na to, że meble nie muszą być nudne. Oryginalne wzornictwo połączone z wyjątkową dbałością o każdy detal to doskonały pomysł na niebanalny pokój dla naszych pociech. Kolory łóżka stworzą wnętrze, które będzie sprzyjało nauce i pobudzi wyobraźnię dziecka. Na uwagę zasługują również nawiązujące formą do kształtu strzałki oryginalne uchwyty – są nietuzinkowe, wygodne i bezpieczne w użytkowaniu – dodaje Spozowska.

lozko dla dzieci

Łóżko Strzałka Black Red White

System młodzieżowy Strzałka składa się aż z 15 elementów, które w połączeniu z łóżkiem będą tworzyć wymarzony pokój dzieci. Wszystkie meble oraz propozycje gotowych aranżacji kolekcji można znaleźć na www.brw.com.pl.

Leave a Reply