Tapety do pokoju dziecka? Czemu nie!

Dwie kolekcje, setki wzorów i kolorów, tysiące dziecięcych uśmiechów. O czym mowa? O „Bright Ideas” i „My Pad”, nowych kolekcjach tapet marki Sanitas, które przygotowane zostały z myślą o dzieciach w różnych wieku, od przedszkolaka do gimnazjalisty.

Większość producentów tapet uwzględnia w swojej ofercie jedynie dorosłych klientów. Tylko wybrane marki wnętrzarskie zwracają uwagę na potrzeby i zainteresowania najmłodszych domowników. Jedną z nich jest Sanitas, uznana marka należąca do kanadyjskiego koncernu Blue Mountain. Dział odpowiedzialny za projektowanie tegorocznych kolekcji tapet wpadł na niecodzienny pomysł. Aby wzory faktycznie trafiały w gusta dzieci, Sanitas wysłał swoich projektantów na konsultacje do przedszkoli i szkół podstawowych. Dzięki temu mieli oni okazję osobiście dowiedzieć się, o jakim pokoju marzą dzieci. O tym, czy przedstawiciele kanadyjskiej firmy stanęli na wysokości zadania możemy przekonać się przeglądając tapety z kolekcji Bright Ideas i My Pad.
Księga Bright Ideas to kilkadziesiąt propozycji barwnej aranżacji pokoju przedszkolaka. Poza szerokim wachlarzem tapet kolekcja zawiera również kilkanaście bordiur oraz zestawy nalepek, które można wykorzystać na uprzednio pomalowanych ścianach. Bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że każdy maluch po obejrzeniu księgi Bright Ideas będzie zachwycony. Na dziewczynkach duże wrażenie zrobią pastelowe tapety z motywami kwiatowymi oraz naklejki z księżniczkami, pieskami i kotkami. Mali chłopcy urządzanie pokoju rozpoczną od tapety z ciężarówkami, albo wzorami sportowymi. Księga zawiera również bardzo delikatne wzory tapet, które stworzą we wnętrzu przytulny, spokojny klimat.

Dla starszych dzieci i młodzieży dedykowana jest księga My Pad, która zawiera ponad 100 wzorów najwyższej jakości tapet i bordiur. W porównaniu z księgą Bright Ideas kolorystyka jest bardziej zdecydowana, choć nie brakuje cukierkowych odcieni do pokoju rozmarzonej nastolatki. Tapety i bordiury inspirowane są bardzo różnorodną tematyką: fauną i florą, motoryzacją, sportem, astrologią itp. Nowością w ofercie marki Sanitas są również tzw. murale, a więc duże naklejki dekoracyjne, które imitują tradycyjne malowidła ścienne. Dzięki nim dziewczynka może jedną ze ścian w pokoju przeobrazić w rajską plażę, a chłopiec wyczarować naturalnej wielkości wizerunek swojego ulubionego sportowca.

Podczas wyboru wzoru tapet, bordiur, naklejek i murali z ksiąg Bright Ideas i My Pad, klient może skorzystać ze specjalnej aplikacji na stronie internetowej www.designbycolor.net. Dzięki niej sprawdzi, jak konkretna tapeta będzie prezentować się w pokoju dziecka. Księgi Bright Ideas i My Pad obejmują tapety na flizelinie „non – woven”, które charakteryzują się miłą fakturą i są bardzo łatwe zarówno w montażu na ścianie, jak i podczas późniejszego usuwania z podłoża.

Tapety Sanitas:
• cena: od 260 zł brutto/rolka
• wymiary rolki: szerokość 52-52,7 cm; długość 10 m
• producent: Blue Mountain
• dystrybutor: B.M. Polska

tapety 1

Tapety Sanitas firmy Blue Mountain

tapety 2

Tapety Sanitas firmy Blue Mountain

tapety 3

 

Leave a Reply