Zadbaj o kręgosłup dziecka – wybierz zdrowe krzesło

Jesienią dzieci coraz więcej czasu spędzają przy swoich biurkach. Zabawy na świeżym powietrzu zostają zastąpione przez gry na komputerze i odrabianie zadań domowych. Kluczem do tego, aby wielogodzinne siedzenie w jednym miejscu stało się nie tylko znośne, ale i przyjemne – jest odpowiednie krzesło.

Dobre oświetlenie, optymalna wysokość blatu biurka i wygodne siedzisko ułatwią naszemu dziecku pracę i zabawę w domu, a rodzicom zapewnią spokój o zdrowie ich kręgosłupa. Firma Moll proponuje krzesło Maximo, które zostało zaprojektowane z myślą o zachowaniu prawidłowej postawy uczniów. Wszystkie parametry tego mebla mogą być indywidualnie dopasowywane. Wysokość oparcia i głębokość siedziska są regulowane w prosty i bezpieczny sposób. Odpowiednie wyprofilowanie – idealnie podpiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa, co wpływa na większy komfort pracy przy biurku.

krzeslo dla dziecka

Ergonomiczne krzesło Maximo, fot. Moll

Nowoczesnym i ciekawym rozwiązaniem jest system Tab+Switch i wbudowana skala ułatwiająca wyznaczenie prawidłowych parametrów dla dzieci o różnym wzroście. Można również zablokować tradycyjną funkcję obrotową, żeby uniemożliwić maluchowi kręcenia się na krześle, jak na karuzeli. Ponadto Maximo posiada amortyzatory, które poprawiają wygodę siedzenia podczas wielogodzinnej nauki.

Ergonomiczne krzesło dopełnia dobrze wyposażony kącik biurowy dziecka – mówi Olga Koźlik, ekspert ds. wyposażenia wnętrz, współpracującaz firmą Moll – Pamiętajmy jednak, że każdy mebel w dziecięcym pokoju musi być ciekawy i atrakcyjny. Maximo posiada dwa tajemne schowki, w których mali odkrywcy mogą ukrywać swoje skarby.

krzeslo ergonomiczne

Oprócz indywidualnego dostosowania do kręgosłupa dziecka, Maximo dopasuje się również do jego gustu i stylu w jakim urządzony jest pokój. Tkaniny tapicerskie, którymi jest wykończony występują w wielu ciekawych kolorach i fakturach. Dzięki temu zarówno mały fan piłki nożnej, jak i miłośnik zwierząt znajdą coś dla siebie. Krzesło obrotowe firmy Moll ma solidną podstawę na pięciu kółkach, które można wymienić na specjalne antypoślizgowe nóżki.

Zarówno elastyczność w dopasowaniu do odpowiedniego wzrostu, jak i wytrzymałość materiałów z jakich zrobione jest krzesło czyni z niego mebel na lata. Przecież w każdym wieku warto dbać o zdrowy kręgosłup.

One Response

  1. P. 16 września 2011

Leave a Reply