Pokój niemowlaka. Jak zaaranżować tę przestrzeń?

Pokój niemowlaka powinien być przytulny, wygodny i funkcjonalny. To przestrzeń, w której będziesz wraz ze swoim dzieckiem spędzać mnóstwo czasu. Zadbaj więc o przemyślaną aranżację. Podpowiadamy, jak urządzić tę przestrzeń…

Depositphotos 82828524 s 2019

Co powinno znaleźć się w pokoju niemowlaka?

Najważniejszym meblem w pokoju malucha jest łóżeczko. Będzie ono służyć Twojemu dziecku przez wiele miesięcy i wraz z jego dorastaniem będzie to miejsce zabawy i rozwoju. Ważne jest więc, aby było solidne i wygodne. Wybierając ten mebel, nie zapomnij także o tym, aby wybrać taki model, który posiada możliwość schowania pościeli, kocyków lub materaca. Kolejnym, ważnym elementem wystroju pokoju niemowlaka jest miejsce na produkty do pielęgnacji oraz przechowywania pieluch i najpotrzebniejszych rzeczy, codziennego użytku. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią, możesz zainwestować w przewijak, który ułatwi Ci przewijanie maluszka. Nie zapomnij także o pojemnej szafie bądź komodzie, w której schowasz ciuszki, zabawki i wszelkie akcesoria dla dziecka. Bardzo ważny jest także fotel do karmienia. Musi być wygodny. Powinien wspierać kręgosłup i odciążać ramiona. Ten z wysokim oparciem sprawdzi się doskonale. Fotel do karmienia powinien być wykonany z materiału, który łatwo przeprać. Najmodniejsze kolory tego sezonu to: szarości, zielenie i błękity.

Oświetlenie

To bardzo ważny element aranżacji każdego wnętrza. W pokoju niemowlaka doskonale sprawdzi się mała lampka, która będzie dawać niewielką ilość światła. Podczas nocnego karmienia bądź przewijania będzie bardzo przydatna. Oprócz oświetlenia głównego, pokój niemowlaka możesz również wyposażyć w kinkiet w kształcie księżyca lub chmurki i powiesić w takiej odległości od łóżeczka, aby padające z niego światło nie zakłócało spokojnego snu Twojej pociechy.

Depositphotos 141660464 s 2019

O czym warto jeszcze pamiętać?

Wyposażając pokój niemowlaka, pamiętaj także o półkach na książeczki oraz koszach na zabawki. Wszelkie skrzynki i pojemniki będą najpraktyczniejsze. Dlaczego? Ponieważ łatwo będziesz mogła sięgnąć po ulubionego pluszaka swojej pociechy.

Depositphotos 182617990 s 2019

Leave a Reply