Ale zabawa karnawałowa – malowanie twarzy!

W karnawale ważne są nie tylko stroje karnawałowe, równie ważne staje się ich uzupełnienie przez odpowiedni makijaż. Dzieci uwielbiają malowanie buziek i na pewno będą zachwycone jeśli stanie się ono elementem ich przebrania. Ważne jest, aby malować specjalnie przeznaczonymi do tego celu farbkami.

Profesjonalne malowanie twarzy jest często dość drogie, dlatego razem z marką Snazaroo damy wskazówki jak zrobić to samodzielnie.

Zanim zaczniesz pracę porozmawiaj z dzieckiem na temat przebrania i jego wyobrażeń na temat malunku jaki chciałoby mieć na twarzy. Warto wiedzieć to wcześniej i naszykować się dokładnie, zanim przystąpi się do malowania. Dzieci z natury są niecierpliwe i mimo, że bardzo im zależy, mogą się czasem wiercić i ruszać głową. Warto skorzystać z gotowych wzorów i zdjęć, pokazujących krok po kroku wykonanie danej postaci. Znaleźć je można na stronie maluje.pl w kategorii z farbami do malowania twarzy.

Jak zacząć? Jeśli planujesz pomalowań większy kawałek buzi jednym kolorem, użyj w tym celu wilgotnej gąbeczki. Pozwól aby pierwsza warstwa koloru dobrze wyschła zanim nałożysz następną. Jeżeli tego nie zrobisz kolory mogą się zmieszać i trzeba będzie zaczynać od nowa. Mniejsze elementy i detale wykonuj pędzelkiem, regularnie zanurzając go w wodzie.

malowanie twarzy 1

www.maluje.pl

Teraz puść wodze fantazji i stwórz efekty specjalne – farby, których będziesz używać będą do momentu zaschnięcia działać podobnie jak klej. Prażony ryż stworzy nam np. idealne kurzajki do stroju czarownicy lub łuski smoka czy potwora. Aby stworzyć blizny, większy nos, uszy czy pogrubić wybraną część buzi naszego malucha wystarczy zaopatrzyć się w specjalny modelujący bezbarwny wosk.

malowanie twarzy 2

www.maluje.pl

Jeżeli nie czujesz się pewnie albo po prostu masz mało czasu zawsze możesz użyć szablonów. Rycerze, samochody, zwierzęta, wróżki, kwiatki – te wzory bardzo łatwo zaaplikować na dziecięcą buzię. Świetnie sprawdzą się np. na policzkach.

malowanie twarzy 3

www.maluje.pl

Dermatolodzy zalecają kupowanie produktów restrykcyjnie przebadanych pod kątem alergii. To bardzo ważne, bo nierozważny zakup może źle podrażnić delikatną i wrażliwą skórę dziecka lub wywołać reakcje alergiczną. Poszukaj w sklepach farb Snazaroo, które mają wszystkie potrzebne  atesty, są całkowicie bezpieczne w użyciu, łatwo zmywalne i nieszkodliwe dla zdrowia dzieci.

malowanie twarzy 4

Jeśli zdecydujesz się na zakup farb do 12 lutego, za wszystkie produkty Snazaroo dostępne w sklepie maluje.pl zapłacisz 10% mniej.

Leave a Reply