Pomysł na prezent dla dziewczynki i chłopca

Drewniany domek dla lalek, drewniana kolejka – to od pokoleń wymarzone i sprawdzone prezenty, nie tylko atrakcyjne, ale też rozwijające wyobraźnię, kreatywność, a do tego pozwalające wciągnąć do zabawy rodziców. Dziecięcy okrzyk zachwytu po rozpakowaniu podarunku i doskonale spędzony czas z pociechą – bezcenne!

Dzieci uwielbiają się bawić. Obserwują zachowania dorosłych i naśladują wykonywane przez nich czynności. Odgrywają różne role, prowadzą monologi, a nawet dialogi. To niezwykle istotna, uspołeczniająca funkcja zabawy, przygotowująca do dorosłego życia. Mały człowiek, będąc autorem scenariusza zabawy, tworząc rozmaite historie, rozwija też swoją pomysłowość.

Współczesne dzieci doskonale potrafią bawić się bez telewizora, smartfona czy komputera – tylko trzeba im dać na to szansę. Zastanawiając się nad najlepszym podarunkiem, postawmy więc na uniwersalne i ponadczasowe zabawki.

Co powiecie na drewniany domek dla lalek „Basia” firmy 4iQ? Jego wnętrza mogą stać się scenerią najróżniejszych zabaw. To trzy niezależne poziomy i pięć gustownie urządzonych pomieszczeń wyposażonych w szesnaście mebelków. Mała właścicielka domku znajdzie tu kuchnię, łazienkę z wanną, salon z czarnym fortepianem i fotelem przy kominku, a także sypialnię na poddaszu z piętrowym łóżkiem i wyjściem na balkon. Na drugie piętro prowadzą białe schody. Domek jest wysoki na 90 cm i szeroki na 59 cm, bez problemu więc wkomponuje się w pokój małej księżniczki kochającej różowy kolor.

drewniany domek dla lalek 6

fot. 4iQ

Na widok domku z ogródkiem „Monika” z kolekcji 4iQ westchnie nie tylko córka, ale i niejedna mama, która być może przypomni sobie, że o takim właśnie marzyła w dzieciństwie. Cztery poziomy z meblami i mnóstwem dekoracyjnych detali, a do tego… winda kursująca pomiędzy parterem a piętrem. Ten miniaturowy świat jest niemal wiernym odzwierciedleniem wnętrz z dzisiejszych nowocześnie urządzonych mieszkań.

drewniany domek dla lalek 1

fot. 4iQ

drewniany domek dla lalek 2

fot. 4iQ

drewniany domek dla lalek 3

fot. 4iQ

drewniany domek dla lalek 4

fot. 4iQ

drewniany domek dla lalek 5

fot. 4iQ

Uwagę pociechy na pewno zwróci łazienka z wolnostojącą wanną, umywalką i sedesem; kuchnia o otwieranych meblach czy pokoik na samej górze za zamykanymi drzwiami. Sypialnia ma królewskie łóżko z baldachimem i wyjścia na balkony. Jak zagospodarować ogródek otoczony białym płotem i która z lalek będzie maluchem bujającym się na koniku na biegunach? To już na pewno chętnie rozstrzygnie mała gospodyni. Domek ma 133 cm wysokości, 118 cm szerokości (z ogródkiem – 148 cm).

Kolejka to propozycja dla chłopców w wieku od lat kilku do w zasadzie… kilkudziesięciu. Czy jest coś fajniejszego niż tworzenie wspólnie z tatą tras dla pociągu, obmyślanie, gdzie umieści się estakadę, a gdzie tunel, a potem obserwowanie, czy pociąg jedzie dokładnie tak jak zaplanowaliśmy? Ten spędzony razem czas zostanie w pamięci dziecka, a potem dorosłego człowieka na lata i będzie na pewno procentował.

Model drewnianej kolejki „Tomek” firmy 4iQ przypomina zgrabne biurko z szufladą na zabawki. Na blacie znajduje się plansza doskonale dopasowana do załączonego zestawu, wyposażonego m.in. w znaki drogowe, figurki postaci ludzkich i zwierząt. W ciekawej scenerii, którą tworzą drogi z rondami, tereny zielone, rzeka i jezioro będzie można ustawiać dwupoziomowe tory kolejowe, mosty, tunele, a nawet zbudować obiekt z lądowiskiem dla helikopterów. Jeśli mały konstruktor zechce, nie tylko pokieruje pociągiem, ale też zwoduje statek czy przemierzy miasto taksówką lub cysterną.

drewniana kolejka 1

fot. 4iQ

drewniana kolejka 2

fot. 4iQ

Zabawki przeznaczone są dla dzieci powyżej 3. roku życia. Zostały pomalowane nietoksycznymi farbami.

Leave a Reply