Trzy sposoby na pokój ucznia

Rozpoczynamy nowy rok szkolny! Jak sprawić, by nauka była wygodna i przyjemna? Wystarczy skorzystać z nowoczesnych i pomysłowych akcesoriów meblowych. Oto 3 sposoby na komfortowy pokój ucznia.

Żegnamy wakacje, witamy szkołę. Przyswajanie wiedzy wymaga odpowiednich warunków. Jak zapewnić je uczniowi? Odpowiedzią jest pomysłowa aranżacja pokoju. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań, możemy ułatwić dostęp do szkolnych przyborów, zwiększyć komfort nauki, a nawet dowolnie zmieniać funkcjonalność mebli.

Tavoletto – biurko w łóżku

Pilna nauka wymaga odpoczynku, ale co zrobić, gdy w małym pokoju ledwo starcza miejsca na wygodne biurko? Najlepiej połączyć je z łóżkiem. Niemożliwe? Wręcz przeciwnie, a do tego to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie.

Okucia Tavoletto pozwalają w prosty sposób połączyć biurko z łóżkiem, dzięki czemu oszczędzamy miejsce w pokoju, a przestrzeń za dnia służąca nauce, w nocy staje się idealnym miejscem wypoczynku –  mówi Marcin Małecki z firmy Häfele.

Jak to wygląda w praktyce? Materac, gdy chcemy go złożyć, obraca się o 90 stopni i przylega do tylnej ściany mebla. Blat biurka przesuwa się w poziomie. W efekcie nie ma potrzeby każdorazowego usuwania pozostawionych na nim rzeczy. Np. zeszytów i podręczników.

 

pokoj ucznia1

fot. Häfele

pokoj ucznia2

fot. Häfele

Loox – dla zmęczonych oczu

Czytanie i pisanie przy świetle biurkowej lampki męczy wzrok. Dlatego komfortowe oświetlenie nie tylko pomaga w nauce, ale jest też dobre dla zdrowia. Popularna technologia LED zapewnia jasne i przyjazne światło. Modułowe systemy opraw diodowych można instalować nad biurkiem lub nawet wbudować w mebel.

Systemy oświetlenia LED Loox to energooszczędne i zdrowe rozwiązanie dla uczniowskiego pokoju. Loox działają na zasadzie Plug’n’Play, więc ich instalacja jest szybka i nie wymaga specjalistycznych umiejętności – mówi Marcin Małecki.

Barwę światła można dobrać dowolnie dzięki taśmie Loox LED 3017, pozwalającą na płynną regulację temperatury barwy, tak by była odpowiednia np. do dłuższego pobytu nad lekturą. System Loox to komfort nauki i mniejsze rachunki za energię.

Ellipta – ergonomia przy komputerze

Monitor, myszka i klawiatura. Te elementy zabierają najwięcej miejsca na uczniowskim biurku. Gdzie miejsce na zeszyty, podręcznik i cały zestaw niezbędnych przyborów? Odpowiedź znaleźli inżynierowie firmy Häfele. Postanowili zamontować monitor na specjalnym ramieniu.

 

pokoj ucznia3

fot. Häfele

Ellipta została skonstruowana tak, by zajmować bardzo mało miejsca – tłumaczy Marcin Małecki. – Pozwala przy tym na dowolne i łatwe operowanie położeniem monitora. Uczeń nie musi więc garbić się nad oddalonym ekranem. Wystarczy, że płynnym ruchem dostosuje jego pozycję do swoich potrzeb.

Dzięki ramieniu Ellipta zyskujemy dodatkowe miejsce pod monitorem, za nim oraz wokół niego. To około 40% więcej wolnej przestrzeni biurka. Teraz prócz niezbędnego komputera pomieści ono również wszystkie pomoce i przybory potrzebne do nauki.

Nowy rok szkolny to okazja do zwiększenia wygody i komfortu ucznia. Robiąc to z pomocą nowoczesnych akcesoriów meblowych, możemy być pewni, że najbliższe 10 miesięcy nauki przyjdzie mu niespotykaną dotąd łatwością.

Leave a Reply