Kolorowe dywany do pokoju dziecka

Dla dzieci liczy się przede wszystkim efektowny wzór dywanu, dla rodziców wysoka jakość zastosowanych do jego produkcji materiałów i wykonania. Priorytety jednych i drugich skutecznie godzi sklep internetowy My Room, w którym znajdziemy bogatą ofertę dekoracji i tekstyliów do pokoi dziecięcych.

Pragmatyczni rodzice w dywanie widzą przede wszystkim dekoracyjny detal, który zapewni dziecku komfort i bezpieczeństwo zabawy, a zarazem ociepli wizualnie pokój dziecięcy. Dzieci z dywanu uczynią dodatkowo ważny element gier i zabaw. W zależności od fantazji dziecka może on być latającym dywanem rodem z „Księgi tysiąca i jednej nocy”, bezludną wyspą lub torem do gry w kapsle. Nie zważając na odmienną motywację rodziców i dzieci, dywany z „przytupem” wkraczają do pokoi dziecięcych. „W naszym sklepie internetowym obserwujemy bardzo duże zainteresowanie dywanami dziecięcymi, co sprawia, że systematycznie staramy się rozszerzać naszą ofertę o nowe wzory” – mówi sprzedawca ze sklepu  My Room.

dywan do pokoju dziecka1

fot. My Room

Rozsądny wybór

Dywan w pokoju dziecięcym ma bardzo wiele zalet nie tylko dekoracyjnych, ale i stricte funkcjonalnych. Chroni drewnianą podłogę przed uszkodzeniami i zarysowaniami, do których w pokoju dziecięcym dochodzi bardzo często. Doskonale tłumi hałas, w tym dźwięki biegania dzieci po podłodze. Podczas zabawy na dywanie dziecko nie ma bezpośredniej styczności z zimną i nieprzyjemną posadzką. Ponadto, w przypadku ewentualnego upadku podczas szaleństw, amortyzuje upadek malucha. Wbrew obiegowej opinii, wysokiej jakości dywan jest rozwiązaniem sprzyjającym małym dzieciom i alergikom.

dywan do pokoju dziecka2

fot. My Room

W pokoju z gładką podłogą wzrasta reakcja alergiczna na kurz, który nawet przy najmniejszym ruchu powietrza unosi się i z alergenami dociera do twarzy dziecka. Tym samym wdycha ono to, co najbardziej mu szkodzi. Często czyszczony i wykonany z odpowiednich materiałów dywan stanowi swoisty filtr powietrza w pokoju dziecięcym – podkreśla pracownik sklepu My Room / www.myroom.pl /. Potwierdzają to badania i rekomendacje Niemieckiego Związku ds. Alergii i Astmy (DAAB).

dywan do pokoju dziecka3

fot. My Room

Towarzysz dziecięcych zabaw

Dla dzieci powyższe walory użytkowe dywanu są kwestią drugorzędną. Liczy się przede wszystkim modny wzór, kolor i dobra zabawa. Wybór jest praktycznie nieograniczony. Na rynku dostępne są dywany w przeróżnych kształtach i odcieniach. – Chłopcy najczęściej wybierają dywany stylizowane na flagi państw lub w charakterystyczną szkocką kratę. Najmodniejsze są intensywne czerwienie i morskie odcienie niebieskiego. Z kolei u dziewczynek niezmiennie królują róże i pastele. Dziewczęce wzory są bardziej subtelne i często wykorzystują motywy kwiatowe. –mówi ekspertka ze sklepu My Room / www.myroom.pl /.

Poza standardowymi wzorami możemy liczyć również na całą gamę bardzo oryginalnych dywanów tematycznie dostosowanych do zainteresowań dziecka. – Tegorocznym hitem sprzedażowym w My Room jest dywan prezentujący bezludną wyspę – dodaje sprzedawca.

dywan do pokoju dziecka4

fot. My Room

Dobry adres

W ofercie sklepu My Room znajduje się kilkadziesiąt wzorów dywanów o bardzo zróżnicowanej kolorystyce, tematyce i rozmiarach. Większość dywanów jest wykonana ręcznie z wełny. Dzięki temu są one grube i bardzo miękkie. W przypadku alergików lepszym rozwiązaniem będą wzory z specjalnej kolekcji lekkich i miękkich dywanów bawełnianych, które można prać w pralce. Jest to szczególnie praktyczne rozwiązanie w przypadku pokoi dziecięcych, w których podłoga jest bardziej narażona na zabrudzenia. Więcej informacji na temat oferty My Room znaleźć można na stronie internetowej www.myroom.pl oraz na profilu marki na Facebooku  https://www.facebook.com/meble.myroom

Leave a Reply