Nowoczesny design w pokoju dziecka

Po światowym sukcesie, krzesła dla dzieci do samodzielnego składania, narodził się pomysł stworzenia kolekcji mebli-puzzli, które mogą składać najmłodsi.

“Jako dziecko uwielbiałam konstruować czyli rozkładać rzeczy na drobne części i z powrotem składać w całość. Uczyć się, że jedna rzecz jest złożona z wielu części. Jako dorosła postanowiłam, że stworzę meble dla dzieci, które będą mogły złożyć same. I tak powstały meble 3D Puzzle. Zestaw składa się jak puzzle i dzięki temu możemy nauczyć dziecko prostej zasady konstruowania.”  – mówi Elin Basander.

Meble są dostarczane w postaci płaskich zestawów do samodzielnego montażu przez użytkownika. Oprócz oczywistych korzyści dla środowiska Basander Lundin zależy na tym, aby zachęcić dzieci i dorosłych do wspólnej pracy i zabawy, stworzenia czegoś razem.

Basander Lundin czyli nowoczesny design w pokoju dziecka

Basander Lundin czyli nowoczesny design w pokoju dziecka

Do zestawu mebli dodawana jest poduszka w tradycyjne szwedzkie wzory. Przedstawia ona papugi, kwiaty, ptaki. Wzór ten został stworzony w 1792 r. przez Hanna PehrsDotter i jest tradycyjnym wzorem pochodzącym ze Skanii, dystryktu Torna. Całość tworzy niesamowite połączenie nowoczesnego szwedzkiego designu z tradycją skandynawską.

Meble otrzymały wiele nagród na całym świecie m.in: Formidable 2005, Excellent Young Swedish Design 2006-2007 (Miss Flatchair), Design Report Award nomination at Milan Furniture Fair 2007.

Basander Lundin Design to także inne akcesoria do pokoju dziecięcego stworzone przez projektantkę. Kolorowe kosze w kształcie zwierzątek, wieszaczki-kwiatki czy lampy przypominające pąki kwiatów. Wszystko wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły w niesamowitym skańskim klimacie. Produkty Basander Lundin Design dostępne w sklepie: www.zyrafyzszafy.pl.

Leave a Reply