Karnawałowa zabawa dla dzieci

Maskarada, czyli bal maskowy, to podstawowy element karnawału. Jak go zorganizować? Najlepiej wspólnie z dzieckiem. Zaangażuj dziecko w przygotowania: razem udekorujcie mieszkanie, zaplanujcie zabawy i przyrządźcie smakowite przekaski, wtedy poczuje się prawdziwym gospodarzem przyjęcia.

Pierwszym krokiem do zorganizowania maskowego balu jest oczywiście… zaproszenie – najlepiej wykonane własnoręcznie na przeznaczonych do tego kolorowych kartach z naklejkami. Na zaproszeniu warto uprzedzić gości, że będzie to bal dla przebierańców i podać jego temat.

Kostiumy, makijaże i maski sprawią dzieciom wiele radości. Na tę okazję przydadzą się kredki lub farby do malowania twarzy: można nimi wyczarować makijaże na każdy temat. Dziewczynki zamienią się w motyle, chłopcy w piratów. Wykonanie makijażu jest zadaniem dla rodziców, więc warto się przed przyjęciem przygotować i przypomnieć sobie jak wygląda np. Spiderman! Na szczęście inspirujące przykłady makijaży znajdują się na opakowaniach farb.

farby pirat

(Farby - pirat. fot. Kids Town)

farby motylek

Farby - motylek. fot. Kids Town

farby tygrysek

Farby - tygrysek. fot. Kids Town

księżniczki1

Farby - księżniczka. fot. Kids Town

Innym sposobem na zmianę twarzy jest papierowa maska. Księżniczki i elegantki spotkają się z rycerzami i piratami, a pomiędzy nimi krążyć będą superohaterowie i superbohaterki! Dla tych ostatnich mamy peleryny, maski i walizki w których można schować wszystko, co każdy superbohater nosi zawsze przy sobie. Dla dopełnienia przebrań dzieciaki mogą wykonać własną biżuterię albo udekorować się nawzajem tatuażami.

czarownice

Czarownice fot. Kids Town

Ważnym punktem przygotowań jest oczywiście dekoracja pokoju dziecka. Mamy do dyspozycji ogromną ilość tematycznych naklejek, aplikacji, które można przyklejać i odklejać bez obaw, że zniszczą ścianę lub mebel, oraz wiszących ozdób: papierowe mobile i girlandy sprawią że mieszkanie zamieni się w salę balową. Pamiętajmy też o kolorowych lampkach: łańcuchy świetlne są wyjątkową dekoracją tworzącą bajkowy nastrój w pokoju.

aplikacja zamek ksieżniczki

fot. Kids Town

bajkowe girlandy

Girlandy fot. Kids Town

Punktem specjalnym balu może być zorganizowana zabawa: między tańcami a szalonymi pościgami warto zaproponować np. poszukiwanie skarbów. Ta gra jest dostępna w wersji dla dziewczynek-księżniczek i dla chłopców-piratów. Polega ona na znajdowaniu uprzednio ukrytych w domu skarbów, kluczy i skrzyń. Innym hitem przyjęć jest przyczepianie osiołkowi ogona (oczywiście z zasłoniętymi oczami), co powoduje zazwyczaj salwy śmiechu wśród dzieciaków. Jeśli chcemy nieco zwolnić tempo balu, możemy zorganizować kącik, w którym będą się odbywać spokojniejsze aktywności: układanie puzzli albo lepienie z ciastoliny.

gra HIHAN

Gra fot. Kids Town

Zaraz, zaraz, czy coś nam nie umknęło? Ach tak! Pamiętajmy, żeby podawać dzieciom jedzenie i napoje, bo w wirze zabawy mogą o tym, podobnie jak my – zapomnieć!

Leave a Reply