Skandynawski design w pokoju dziecięcym

Skandynawia – miejsce gdzie design i wyczucie stylu jest wplecione w DNA mieszkańców. Wystarczy przejść się ulicami Kopenhagi czy Oslo, aby zauważyć, że wszystko idealnie pasuję do siebie. Ludzie północy mają wielkie zamiłowanie do prostoty i klasyki, a co za tym idzie do wysmakowanego designu. Taki właśnie jest styl skandynawski. Nie bez powodu cały świat zakochał się w nim. Jak wprowadzić go do pokoju dziecięcego, jakimi zasadami warto się kierować? Specjalnie dla was zebraliśmy w pigułce wszystkie zasady stylu skandynawskiego, które pozwolą wam uzyskać wymarzony efekt.

pokoj dziecka w stylu skandynawskim - aranzacje 1

fot. Pinio

Nietrudno zauważyć wyjątkową fascynację stylem skandynawskim. Czaruje swoją prostotą i minimalizmem, który idealnie wpisuję się w północny mroźny klimat. Skandynawski wystrój jest niezwykle inspirujący ze względu na jego precyzję oraz jakość wykonania. Może być stosowany w każdym pomieszczeniu, również w pokoju dziecięcym.

pokoj dziecka w stylu skandynawskim - aranzacje 2

fot. Pinio

Rodzicie urządzając przestrzeń dla swojej pociechy bardzo często stawiają na kolorowy „misz masz”. Często wszystko wówczas wrzucane jest do jednego wora, nic do siebie nie pasuje, a efekt końcowy jest mało przyjazny dziecku. W gąszczu kolorowych i jaskrawych zabawek, może warto postawić na coś bardziej stonowanego? Bynajmniej nie będzie to poświęcenie dla stylu. Skandynawski design przemyślany jest przede wszystkim pod kątem samego lokatora owych wnętrz. Wystrój ma za zadanie rozjaśnić i ocieplić wnętrze, dzięki czemu w pokoju zawsze będzie dużo światła i przestrzeni.

pokoj dziecka w stylu skandynawskim - aranzacje 3

fot. Pinio

Kilka wskazówek, jak w łatwy i prosty sposób ugryźć skandynawski styl w pokoju dziecięcym.

Najlepiej jest malować na białym płótnie

Oczywistym, ale wartym przypomnienia, punktem wyjścia jest kolor ścian. Stawiamy na biel – w tym przypadku nie może być inaczej. To podstawa do tego, aby rozpocząć kombinację z meblami oraz dodatkami.

Złap to co masz pod ręką

Vintagowe dodatki będą idealnie komponowały się z kołdrą w patchworkowym stylu, którą sami możecie stworzyć. Wystarczy połączyć ze sobą kilka kawałków kolorowych materiałów. Nic się nie zmarnuje, a efekt z pewnością przerośnie wasze najśmielsze oczekiwania!

pokoj dziecka w stylu skandynawskim - aranzacje 5

fot. Pinio

Gramy w czarno-biały!

Czarny towarzyszy bieli przy każdej skandynawskiej aranżacji. Gdzie zastosować zależność tych kolorów? Polecamy postawić na dywan, w czarno białe paski, lub jeszcze lepiej – kropki! Będzie stanowił idealne tło dla chaosu, które wprowadzą dziecięce zabawki.

Inspiracje z podróży

Nieważne czy mały lokator jest dzieckiem zapalonego himalaisty, czy rodziców, którzy poznali się w Ameryce Południowej, skandynawski look zawsze powinien odnosić się do podróży. Kolorowe poduszki w indyjskich wzorach, mapy i dzikie zwierzęta na ścianach – wszystkie te dodatki delikatne wplecione w bezbarwną bazę sprawdzą się idealnie!

pokoj dziecka w stylu skandynawskim - aranzacje 4

fot. Pinio

Meble na baczność!

Jeden z najważniejszych punktów, który przy okazji dba o funkcjonalność pokoju i bezpieczeństwo maluchów. Polecamy meble Pinio, łączące wcześniej wspomniane cechy w pięknej skandynawskiej stylistyce. Proste formy, drewno, szczegółowe wykonanie – dzięki temu marka od lat cieszy się zaufaniem rodziców. Prawdziwym hitem jest kolekcja Marsylia, która w ostatnim czasie pojawiła się na rynku również w wersji z płyty MDF, w bardziej przystępnej cenie, dostępnej dla większego grona odbiorców.

Leave a Reply