Ekologiczne tapety: ściany jak z bajki

Moda na tapety przeżywa swój renesans. Tym razem szeroka gama wzorów pozwala zrealizować najskrytsze marzenia maluchów. Minka Kids to nowa marka ekologicznych tapet, która wychodzi naprzeciw najnowszym trendom wnętrzarskim w urządzaniu dziecięcych przestrzeni.

Minka Kids powstała z myślą o najmłodszych. To nowa marka wyodrębniona ze znanej marki Minka specjalizującej się w produkcji ekologicznych tapet i fototapet, oklein meblowych, plakatów oraz obrazów na płótnie.

Ekologicznie i ekonomicznie

Pokoje i sale dla maluchów narażone są na częste zabrudzenia i nieprzewidziane wypadki. Często również podlegają zmiennym gustom naszych dzieci. Dlatego warto pomyśleć o materiałach ściennych, których wymiana nie pociągałaby za sobą dużych wydatków i strat czasu. W odpowiedzi na te potrzeby marka Minka Kids oferuje bezpieczne i ekologiczne produkty. Stworzenie „przyjaznej ściany” możliwe jest dzięki tapetom i kolorowankom ściennym wykonanym w najnowszej technologii druku HP Latex na bazie wody. Taki tusz nie zawiera trującego solwentu, szkodliwych barwników, metali ciężkich i niebezpiecznych związków chemicznych. Natomiast papier, z którego wykonane są produkty, jest przyjazny dla środowiska i najmłodszych– pochodzi w połowie z recyklingu oraz plantacji odpowiedzialnie gospodarujących zasobami leśnymi ze znakiem FSC.

Materiał, z którego wykonane są tapety i kolorowanki jest w 100% ekologiczny i biodegradowalny. Nie blokuje oddychalności ścian. Natomiast druk lateksowy HP Latex jako jedyna technologia spełnia najsurowsze wymagania certyfikatu Greenguard Indoor Air Quality Certification, który dopuszcza tapety do użytku w salach szpitalnych, przedszkolach, szkołach oraz budynkach użyteczności publicznej. Dodatkowo także są oznaczone skandynawskim certyfikatem produktów przyjaznych dla środowiska Green Swan. Tapety i kolorowanki Minka Kids są bezwonne, odporne na pleśń i grzyby, a ich stosowanie jest bezpieczne dla naszych dzieci – wyjaśnia Dominik Kucharczyk, ekspert marki Minka Kids (https://www.minkakids.pl/)

 

tapety do pokoju dziecka

Ekologiczna tapeta marki Minka Kids

 

Innowacyjne produkty łamią więc stereotypy klejonych, nieusuwalnych ze ścian tapet. Produkty Minka Kids pokryte są fabrycznie neutralnym klejem aktywowanym wodą, dzięki czemu nie ulegają uszkodzeniom podczas ich nakładania i ściągania.

Nakładając dekorację na ściany należy namoczyć tapetę lub kolorowankę w wodzie na kilkanaście sekund, przyłożyć do powierzchni i wygładzić gąbką. Jeśli chcemy zmienić aranżację, zdjąć brudny lub pełny od bohomazów materiał ścienny, wystarczy spryskać go wodą (najlepiej z rozpylacza) lub namoczyć gąbką i delikatnie zeskrobać. Nową tapetę możemy nakładać od razu na tak przygotowanej powierzchni – dodaje ekspert marki Minka Kids (https://www.minkakids.pl/)

Odmienią dziecięcą przestrzeń…

Ekologiczne tapety wnoszą do dziecięcych wnętrz bajeczny klimat. Minka Kids oferuje miliony wzorów m.in. ze zwierzętami, samochodami, sportem, bohaterami popularnych kreskówek, a nawet odyseją kosmiczną. Wymarzoną grafikę można wybrać za pomocą galerii tematycznej umieszczonej na stronie internetowej producenta. Jeśli brak w niej wzoru, który odpowiadałby preferencjom klienta, producent może wykonać tapetę na zamówienie, po przesłaniu przez klienta wzoru lub zdjęcia w dobrej rozdzielczości. W ten sposób ściana zyska indywidualnego charakteru.

 

ekologiczne tapety

Ekologiczna tapeta marki Minka Kids

 

Kolorowanki ścienne umożliwiają tworzenie przez dzieci własnej aranżacji. Dzięki możliwości łatwego montażu i demontażu kolorowanek, nie ma konieczności krępowania zamiłowania najmłodszych do tworzenia kreatywnych „esów-floresów” na ścianach. Pozwala to rozwijać talent twórczy dziecka, stanowi także dodatkową przestrzeń do zabawy.

Ekologiczne tapety i kolorowanki Minka Kids odznaczają się wysoką jakością wydruku, którą gwarantuje HP Latex, intensywnością barw i odpornością na promienie UV. Sprzedawane są w sześciu standardowych rozmiarach, które uwzględniają przestrzeń dziecięcych pokoi i wielkość łóżeczka. Istnieje również możliwość wykonania tapety w formacie na indywidualne zamówienie. Do aplikacji produktów Minka Kids nie potrzeba fachowca ani doświadczenia, co więcej do wspólnego montażu można zaangażować większe dzieci.

Informacje o ekologicznych tapetach Minka Kids:

  • Materiał : 100 %  ekologiczna tapeta papierowa pokryta nieszkodliwym drukiem lateksowym (oddychająca, odporna na pleśń i grzyby)
  • Wymiary ekologicznych tapet: 160 x 100 cm, 160 x 130 cm, 220 x 100 cm, 220 x 130 cm, 200 x 250 cm, 260 x 250 cm.
  • Cena: od 100 zł
  • Link do ekologicznych tapet: https://www.minkakids.pl/fototapeta

Informacje o ekologicznych kolorowankach ściennych Minka Kids:

Leave a Reply