Podłoga korkowa w pokoju dziecka

Umeblowanie dziecięcego pokoju to spore wyzwanie. Łatwiej będzie mu sprostać, jeśli zaczniemy od wyboru kluczowych elementów wystroju takich, jak podłoga. Wykonana z odpowiedniego materiału stanie się dobrą bazą do tworzenia dalszej aranżacji pomieszczenia. Wyjątkowo trwały, zawsze ciepły, łatwy w pielęgnacji, przyjazny dla środowiska – naturalny korek – jest idealnym kandydatem do tej roli.

Naturalny korek jest wdzięcznym materiałem wnętrzarskim, który ujmuje zarówno wyglądem, jak i właściwościami surowca. Zwłaszcza w dziecięcym pokoju połączenie tych dwóch cech ma niebagatelne znaczenie.

Beztroska zabawa

Najczęstszym miejscem zabaw w pokoju dziecka jest…podłoga. To na niej odbywają się pikniki pluszaków, wyścigi samochodowe, to na jej podstawach wznoszone są zamki z klocków i domki dla lalek. Z uśmiechem na twarzy obserwować będziemy te przejawy dziecięcej kreatywności, gdy zdecydujemy się na okładzinę korkową. Niezaprzeczalną zaletą paneli i płytek korkowych jest bowiem ich wytrzymałość na zarysowania i ścieranie. Warto podkreślić, że dzięki swoim naturalnym właściwościom izolacyjnym materiał ten tłumi również dźwięki, skutecznie obniżając poziom hałasu w domu. Dwie warstwy korka, zastosowane w podłogach marki Wicanders, zapewniają również odpowiednią amortyzację. W efekcie, absorbując wstrząsy, elastyczny i sprężysty korek odczuwalnie poprawia komfort chodzenia, zmniejsza obciążenie stawów i kręgosłupa oraz chroni dziecko przed bolesnym upadkiem.

podloga korkowa

fot. www.wicanders.pl

Łatwa pielęgnacja

Podłoga korkowa marki Wicanders zabezpieczona w procesie produkcji lakierem poliuretanowym jest nie tylko odporna na zadrapania, ale i łatwa do utrzymania w czystości. Rodzice pomysłowych dzieci z pewnością docenią fakt, że pielęgnacja okładziny korkowej nie wymaga stosowania specjalistycznych środków czyszczących. Do zmycia zabrudzeń, śladów palców czy stóp wystarczy mokra ściereczka. Możemy zatem być pewni, że wygląd podłóg korkowych pozostanie niezmienny przez długie lata.

Dla zdrowia mieszkańców

Jednym z częściej uczulających alergenów są roztocza kurzu domowego. Ryzyko ich wystąpienia diametralnie maleje we wnętrzach urządzonych przy wykorzystaniu okładziny korkowej. Antystatyczne właściwości surowca sprawiają, że podłogi marki Wicanders nie przyciągają i nie pochłaniają pyłków ani wilgoci. Pozostają one również odporne na powstawanie pleśni czy grzybów. Umożliwia to zapewnienie dziecku przyjaznego, wolnego od alergenów miejsca zabaw, nauki i wypoczynku.

podloga korkowa 2

fot. www.wicanders.pl

Dla urody domu

W ofercie firmy Wicanders jest aż 8 tematycznych kolekcji okładzin korkowych. Znajdziemy wśród nich modele stanowiące zarówno doskonałą replikę kamiennych płytek i drewnianych paneli, jak i odwzorowujące naturalną fakturę korka.  Bogactwo wzorów, deseni i nasycenie barw – od łagodnych szarości aż po intensywne czerwienie, miodowe brązy i ciemny mahoń, pozwolą stworzyć w dziecięcym pokoju przytulny, choć zgodny z trendami architektonicznymi i gustem rodziców wystrój. Ponadczasowe, choć oryginalne wzornictwo z pewnością się nie zdezaktualizuje.

Dziecięcy pokój urządzajmy kierując się przede wszystkim rodzicielską rozwagą. Do realizacji tak istotnych elementów wystroju jak podłoga wybierzmy surowce, które nie tylko pasować będą do aranżacji, ale okażą się wytrzymałe. Wszystkich ceniących stylowe wnętrza z pewnością ucieszy fakt, że okładziny korkowe marki Wicanders zagwarantują nam jedno i drugie.

Leave a Reply