Śliczne łóżeczka dla Twojego malucha

Aranżacja pokoju dziecka to ten element urządzania naszego mieszkania w który zazwyczaj wkładamy najwięcej serca. Nic dziwnego – to, w jakich warunkach nasz maluszek spędzi pierwsze tygodnie, miesiące i lata swojego życia może znacząco wpłynąć na jego rozwój. Już na tym etapie życia powinien być zatem otoczony ładnymi przedmiotami. Warto o tym pomyśleć wybierając meble do pokoju dziecka.

Element, bez którego wystrój pokoju dziecięcego jest niekompletny, to oczywiście łóżeczko. To najprostsze, wykonane z drewna, w nieco staroświeckim stylu ma stałe grono fanów. Wielu z nas prawdopodobnie przypomina własne dzieciństwo. Jego surowy charakter możemy przełamać, na przykład za pomocą dekoracji ściennych i to niekoniecznie w stylu retro. Wręcz przeciwnie – starajmy się, żeby aranżacja wnętrza jako całość miała raczej współczesny charakter.

kolyska

Drewniane łóżeczko, fot. Mothercare

Drewniane łóżeczko w tradycyjnym kolorze jasnego drewna jest bez wątpienia stylowe, jednak jeśli chcemy, możemy wybrać zupełnie inny wariant kolorystyczny. Aranżacje wnętrz pokojów dziecięcych bardzo często utrzymane są łagodnych, pastelowych odcieniach. Jak najbardziej możemy wybrać takie właśnie meble. Możemy przy tym się trzymać tradycyjnego podziału, czyli wybrać róż dla dziewczynki, a pastelowy błękit dla chłopca. Możemy również wybrać coś zupełnie innego – decyzja należy do nas.

kolyska4

Łóżeczka w pastelowych kolorach, fot.Very.co.uk

Proste, drewniana łóżeczko może wystąpić w wersji klasycznej, możemy też wybrać kołyskę z drewna. To bardzo wygodne rozwiązanie – pomoże nam bez problemu ukołysać dziecko do snu bez potrzeby wyjmowania go z łóżeczka. Jeśli wybierzemy taki mebel, wówczas nawet całkiem współczesna aranżacja pokoju dziecięcego uzyska nieco sentymentalny charakter.

kolyska2

Drewniana kołyska, fot. Mothercare

Alternatywą dla  kołyski drewnianej może być mebel wykonany z wikliny. Jest utrzymana w zbliżonym, nieco surowym stylu, a zarazem jest dużo ciekawszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Nadaje mu bowiem specyficzny, nieco awangardowy charakter. Wybierając takie rozwiązanie, pamiętajmy, że powinno być bardzo wysokiej jakości. Nie chcemy przecież dopuścić do tego, żeby nasz maluszek skaleczył się wikliną.

kolyska3

Wiklinowa kołyska, fot. Mothercare

Kiedy już wybierzemy odpowiednie meble do pokoju dziecięcego, warto dobrać do nich odpowiednią pościel. Komplety pościeli dostępne obecnie na rynku zadziwiają swoją różnorodnością. Zamiast pościeli w jednolitym kolorze warto zatem wybrać taką, na której zawitają ukochani przez naszą pociechę bohaterowie bajek. Kubuś Puchatek z pewnością pomoże naszemu dziecku zasnąć i zapewni mu naprawdę bajkowe sny.

kolyska5

Pościel dla dziecka, fot. Mothercare

Zobacz też: aranżacja pokoju dziecięcego w pastelowych kolorach

Leave a Reply