Idealna przestrzeń dla pierwszoklasisty

Początek roku szkolnego wiąże się z dużymi emocjami zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Pociechy rosną, zmieniają się ich gusta i upodobania. Dlatego ważne jest, by stworzyć im warunki dla jak najlepszego rozwoju. Jak urządzić pokój, w którym najmłodsi znajdą miejsce nie tylko na odpoczynek, ale i naukę? – podpowiada Dekoria.pl.

Urządzając pokój dziecka często zapominamy zapytać najmłodszych o ich zdanie. Jest to błędem, ponieważ pociechy chętnie podpowiedzą rodzicom, jaki kolor jest ich ulubionym, a także co im się podoba.

pokoj dziecka2

fot. Dekoria.pl

Każde dziecko ma swoją ulubioną postać z bajki. Z pewnością to właśnie ona stanie się motywem przewodnim w aranżacji pokoju. Jednak ważne jest, by zachować umiar. Zrezygnujmy z tapet w kolorowe misie czy samochody. Zastąpmy je barwnymi dodatkami z tymże właśnie motywem. W ten sposób unikniemy dużych wydatków w momencie, kiedy dziecko podrośnie i zrezygnuje z dekoracji z ulubioną niegdyś postacią. Zdecydowanie łatwiej i taniej będzie nam wymienić elementy takie jak zasłony, poduszki czy pościel.

pokoj dziecka3

fot. Dekoria.pl

Jeżeli już wiemy, jak ma wyglądać pokój marzeń dla naszej pociechy, przyszedł czas na odnalezienie niezbędnych materiałów. Dekoria.pl – producent tekstyliów domowych – posiada dedykowaną kolekcję materiałów i dodatków do pokoju dziecięcego. Znajdują się w nim barwne tkaniny z kolekcji: Baby, Kids oraz Comics, a także pościele i inne tekstylia, m.in. z postaciami z ponadczasowych bajek Disneya.

pokoj dziecka4

fot. Dekoria.pl

Powrót do szkoły to także dobry pretekst do tego, by zaangażować dziecko do pomocy w zmianie wystroju pokoju. By to zrobić, niezbędne będzie posprzątanie zabawek, które znajdą miejsce np. w kolorowych pudłach. Dekoria.pl w tym przypadku poleca skrzynie tapicerowane, które nie tylko pomieszczą ogrom zabawek, ale będą gustowną dekoracją oraz wygodnym siedziskiem.

pokoj dziecka5

fot. Dekoria.pl

Dziecko w wieku szkolnym będzie potrzebowało dużo miejsca na książki, a także miejsce do pracy. Zanim wybierzemy idealną do tego przestrzeń, warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym umieścimy biurko i zaaranżujemy przestrzeń do nauki. Przede wszystkim powinno ono znajdować się w pobliżu okna, by było dobrze doświetlone podczas odrabiania prac domowych.

pokoj dziecka6

fot. Dekoria.pl

Pamiętajmy, że miejsce do czytania nie musi znajdować się wyłącznie przy biurku. Jeśli metraż pokoju nam na to pozwala, wyposażmy pomieszczenie w stojącą lampę oraz worek do siedzenia. Ten ze względu na możliwość dostosowywania się do postawy dziecka, będzie idealnym i wygodnym miejscem nie tylko przy lekturze, ale i w trakcie odpoczynku czy zabawy. Tylko do 1 września wszystkie pufy, w tym worki do siedzenia z oferty internetowego sklepu www.dekoria.pl kupimy w nowej niższej cenie, do 20% taniej.

pokoj dziecka7

fot. Dekoria.pl

Stosując się do tych kilku prostych porad mamy pewność, że tak zaaranżowany pokój będzie służył dziecku przed długie lata, a co najważniejsze – będzie miejscem, w którym nasza pociecha uwielbia przebywać.

Leave a Reply