Pokój dziecięcy zgodny z nadchodzącymi trendami

Nadejście nowego roku jest trochę jak powitanie nowego członka rodziny: pojawia się wiele planów, pytań, nowych obowiązków i dylematów do rozwiązania. Zastanawiacie się nad tym, co się wydarzy, jakie zajdą zmiany i jak im podołacie. Nie znamy niestety odpowiedzi na te wszystkie pytania, ale  w jednym możemy Wam pomóc: w urządzeniu pokoiku dla dziecka. Co zrobić by był bezpieczny, funkcjonalny, finezyjny i zgodny z najnowszymi trendami? Zapraszamy do lektury!

Dawno minęły już czasy, w których w pokojach dziecięcych trzymaliśmy się jednego motywu i jednej gamy kolorystycznej: gdzie wszystko pasowało do siebie, ponieważ było w jednym kolorze. Trendy szybko się zmieniły i różowy już nie pasuje do różowego, tak bardzo jak kilka lat temu. Co zastąpiło tę blednącą koncepcje? Zwariowana mieszanka ciekawych elementów, które odzwierciedlają dizajnerskie preferencje i interesujące trendy. Okazuje się, że niepozorne detale mogą stworzyć przytulną, swojską atmosferę.

pokoj dziecka 1

Mieszanie wzorów

Szuflady w kolorach ombre, girlandy, wzorzyste dywany i tablice z neonową bazą znajdą się na liście rzeczy pożądanych przez każdego rodzica, który chce podążać za najnowszymi trendami. Wiele nowoczesnych pokoi cechuje się mieszanką form. Tak – różnorodne wzory mogą żyć ze sobą w zgodzie. Paski, geometryczne i futurystyczne nadruki oraz ponadczasowe motywy zgrabnie łączą się ze sobą, przynosząc zaskakujące wrażenia estetyczne. Entuzjaści tego trendu głoszą, że bardziej naturalne jest mieszanie i łączenie różnych inspiracji, niż idealne dopasowywanie wszystkiego. Trudno się z nimi nie zgodzić.

Motyw przewodni

Jesteście zakochani w kolorowych latach 60.? Od zawsze inspirował Was paryski szyk? Wykorzystajcie swoje upodobania projektując wnętrza Waszego domu! Każda epoka i każde miasto posiadają swoje charakterystyczne atrybuty, które można użyć w pokoju dziecięcym. Najważniejszy jest pomysł i jego konsekwentna realizacja. Wprawdzie minimalizm i skandynawska prostota dalej są na czasie, nie oznacza to jednak, że nie możecie sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.

Meble i dodatki

To dzięki odpowiednim meblom i dobrze dobranym dodatkom, wnętrze staje się zachwycające. Z pozoru jest to pewne wyzwanie – przy małym dziecku potrzeba tak wielu akcesoriów, zabawek i ubranek, że nie trudno o efekt „zagracenia”. Szczęśliwie, wysokie komody z ogromnymi szufladami w tym sezonie wróciły do łask. Taki mebel zajmuje mało miejsca, za to bardzo dużo w sobie mieści a na dodatek może posłużyć jako przewijak. Polecamy komodę z kolekcji Parole marki Pinio, którą bardzo łatwo zaadaptujecie do potrzeb rosnącego dziecka. Blat komody jest efektywnie zagospodarowany na okres, kiedy maluch wymaga przewijania. Kiedy przestanie pełnić swoją funkcje, przewijak można szybko i w łatwy sposób zdementować.

pokoj dziecka 2

Ulubionym dodatkiem stylistów i projektantów dziecięcych pokoików są dywany. Bynajmniej nie te, które rozkładamy na całej powierzchni pokoju, ale takie które będą jedynie akcentem dodającym wnętrzu przytulności. Piękny dywan to też sposób na wprowadzenie kolorów lub wzorów do pokoju szkraba. Polecamy dywany w kropki, bądź z motywem jelenia hiszpańskiej marki Lorena Canals.

pokoj dziecka 3jpg

Kolory, które zdominują dziecięcy design w 2015 roku, to żółty i szary. Plakaty i banery z motywem flagi wyjdą na chwilę z mody, ale motywy owocowe czy zwierzęce nie dadzą się strącić z pantałyku. Wzór, który chyba nigdy się nie znudzi to ten z gwiazdami i nocnym niebem – ciekawie zinterpretowany w kolekcji „Moon” marki Pinio, wyróżniającej się czystymi, prostymi formami. Pamiętajcie, że styl i dizajn nie są najważniejsze. Spójrzcie na przestrzeń z odpowiedniej perspektywy i wyeksponujcie to co najbliższe waszemu sercu. Poskładajcie w całość wszystkie meble/akcesoria/dodatki, które do was przemawiają i upewnijcie się, że pokój będzie urządzony pod kątem potrzeb dziecka.  Jeśli będziecie mieć to na uwadze, z pewnością stworzycie pokoik, w którym Wasz szkrab poczuje się jak w swoim własnym królestwie!

Leave a Reply