Różowy pokój – hit czy kit?

Mała dziewczynka nie może samodzielnie podejmować decyzji co do aranżacji swojego pokoju, ale my powinniśmy liczyć się z jej zdaniem. W końcu urządzamy pokój dla naszej małej księżniczki, w którym powinna czuć się jak najlepiej.

Małe dziewczynki uwielbiają różowy kolor. Przenieśmy więc go w ich niewielki świat. Pokój dziecka to azyl naszego maleństwa, miejsce, w którym powinno czuć się bezpiecznie. Warto, by wystrój pokoju dziewczynki był kolorowy i ciepły, delikatny i bajkowy, pomagał jej w odkrywaniu najpiękniejszych kolorów dzieciństwa.

Różowa tapeta do pokoju dziecka sprawi, że wnętrze małej księżniczki będzie kolorowe i magiczne. Warto również zwrócić uwagę na inne właściwości tej okładziny ściennej. Tapety wyciszają wnętrze, więc jeżeli ma zamieszkać w nim nowonarodzony członek rodziny czy przedszkolak, który dopiero co opuścił łóżeczko ustawione w sypialni rodziców, cichy pokój sprzyjać będzie spokojnemu snu.

Tapetę możemy ozdobić specjalnym dekorem – paskiem naklejonym wzdłuż całego pokoju, a także nakleić na niej naklejki z dziecięcymi bohaterami.

Pamiętajmy, aby do pokoju dziecka wybrać tapetę winylową, która można czyścić – dzięki temu szybko zmyjemy ślady czekoladowych paluszków pozostawionych przez małego łakomczucha.

tapeta w pokoju dziecka

fot. Kids Town

Producenci tapet wychodzą naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych domowników. Wzory i kolory tapet nawiązują do ich ulubieńców, są przyjazne, sympatyczne i po zgaszeniu światła odpędzą na pewno wszystkie złe stwory sprzed oczu zasypiającej dziewczynki.

dekor tapety

fot. Kids Town

Bordery możemy przykleić na środku, na górze lub na dole ściany. Ozdobią i rozweselą jednolitą kolorystykę ścian.

border

fot. Kids Town

Dekoracją łóżeczka dziewczynki może być delikatny, liliowy kocyk, idealnie komponujący się z różem na ścianie, ale jednocześnie łagodzący “cukierkowaty” charakter wnętrza.

kocyk dla dzieci

fot. Kids Town

Podłoga w pokoju dziecka powinna być ciepła i bezpieczna, pamiętajmy, że maluch bardzo często bawi się właśnie na podłodze. Idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecka jest montaż ogrzewania podłogowego, które nie tylko zapewnia bezpieczną zabawę, ale również ma właściwości antyalergenne.

Warto również zastosować miękką i wyciszającą wnętrza wykładzinę dywanową lub po prostu dywan – oba produkty można kupić w kolorach i wzorach specjalnie przygotowanych dla dzieci.

dywan dla dzieci

fot. Kids Town

Meble do pokoju dziecięcego powinny “rosnąć” razem z dzieckiem. Ale czy odmówimy córeczce krzesełka ze świnką Peppą? Taki gadżet za rok czy dwa będzie trzeba usunąć, ale czy nie warto postarać się o tą “chwilową” przyjemność?

krzeselka dla dzieci

fot. Kids Town

Różowy stolik będzie natchnieniem do tworzenia kolorowanek czy wyklejanek, a może również poprawi nastrój niejadkowi?

stolik dla dzieci

fot. Kids Town

Aranżacja pokoju dziecka powinna przewidywać również miejsce na gromadzenie zabawek, klocków i innych dziecięcych skarbów. Zamiast standardowych koszy, wybierzmy dekoracyjne pudełka. Oczywiście obowiązkowo w kolorze różowym.

dekoracyjne pude%C5%82ka

fot. Kids Town

Leave a Reply