Strefa dziecka w “dorosłej” łazience

Dzieci chętnie naśladują dorosłych i chcą być pełnoprawnymi uczestnikami domowego życia, dlatego warto pozwalać im swobodnie korzystać z wszystkich domowych zakątków, w tym z łazienki. Urządzając strefę juniora w łazience, damy im możliwość nauki niezależności przez samodzielne  korzystanie z tego pomieszczenia i dbanie o higienę.

Jak urządzić strefę juniora? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

  1. Dzieci szybko rosną i chociaż na rynku dostępna jest specjalna, mniejsza rozmiarowo armatura łazienkowa, to jej montaż jest rozwiązaniem tylko na najbliższych kilka lat. Alternatywą dla mniejszej armatury jest regulowany podnóżek, który pozwoli dziecku dosięgnąć bez problemów do umywalki lub szafki.
  2. W strefie juniora nie szczędź kolorów! Oczywiście kolorowe kafelki czy pomalowanie ściany nie zawsze wchodzą w grę –  zamiast tego wybrać możesz jedną z zasłon prysznicowych marki SEALSKIN, takie jak zasłona z motywem żabek Freddy lub zasłona Sebastian z kolorowymi rybkami. To rozwiązanie wprowadzi lubiane przez dzieci kolorowe motywy, bez konieczności wykonywania remontu.
  3. Bezpieczeństwo dzieci przede wszystkim. Strefa juniora koniecznie wyposażona musi być w odpowiednie maty antypoślizgowe SEALSKIN. Dzięki temu nawet wtedy, kiedy dziecko samotnie znajduje się w wannie lub pod prysznicem, nie grozi mu upadek. Duży wybór wzorów sprawia, że każdy rodzic znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla swojego dziecka.
azienka dla dziecka 1

fot. SEALSKIN

azienka dla dziecka 2

fot. SEALSKIN

Leave a Reply