Jak wybrać idealny prezent na Dzień Dziecka?

Dzieci kochają się bawić, a świat gier i zabaw – oprócz dostarczenia rozrywki – potrafi rozwinąć kreatywność i umiejętności. Wybór idealnego prezentu nie jest rzeczą prostą, zwłaszcza w przypadku starszych dzieci, które mają zdecydowanie większe oczekiwania. Przed zbliżającym się świętem najmłodszych stylistki Westwing podpowiadają jakimi zasadami kierować się, by prezent wywołał uśmiech na twarzy Twojej pociechy.

Zdjęcie aranżacyjne 1

Dla najmłodszych

Maluch odróżnia jedynie kontrastowe kolory, za to reaguje na wszelkie bodźce dźwiękowe i słuchowe. Warto więc wybierać zabawki, które przyciągną uwagę dziecka i w ten sposób będą ćwiczyć jego ciekawość – mówi Marta Suchodolska, dyrektor kreatywna Westwing. Dobrym rozwiązaniem są grzechotki, które można przyczepić do kołyski lub pozytywka – wybierzmy jednak taką, która gra spokojną i delikatną melodię. Im dziecko starsze, tym więcej się rusza i staje się bardziej otwarte na świat – w tym okresie nieocenione okażą się maty edukacyjne, gdyż podczas turlania dziecko rozwija świadomość własnego ciała. Gdy pociecha zaczyna stawiać pierwsze kroki, z pewnością ucieszy się z wózka do pchania. Maluch powyżej pół roku intensywnie bada świat wokół siebie i… wszystko wkłada do buzi. Istotna staje się wówczas kwestia bezpieczeństwa – należy tak dobierać zabawki, by dziecko nie mogło ich połknąć. Duże drewniane lub plastikowe klocki będą trafionym wyborem.

Mata edukacyjna Doodle 49 zł www.westwing.pl

Mata edukacyjna Doodle, 49 zł, www.westwing.pl

Pozytywka Carrousel 89 zł www.westwing.pl

Pozytywka Carrousel, 89 zł, www.westwing.pl

Samochodzik na kijku do pchania Road Vehicle 79 zł www.westwing.pl

Samochodzik na kijku do pchania Road Vehicle, 79 zł, www.westwing.pl

 

Zestaw 46 klocków 79 zł www.westwing.pl

Samochodzik na kijku do pchania Road Vehicle, 79 zł, www.westwing.pl

Dla dzieci lubiących sportowe wyzwania

Wiesz, że dziecko nie lubi siedzieć w miejscu? Zdecyduj się na prezent związany z ruchem. Jeśli Twoja pociecha lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, wybierz hulajnogę lub rower miejski, jeśli dużo czasu spędza w ogrodzie – pomyśl o piłce do skakania. W przypadku dzieci, które nie mają jeszcze ulubionej aktywności sportowej prezent może być zachętą do spróbowania czegoś nowego. Mając w planach wakacje nad morzem dobrym pomysłem będzie zakup zegarka wodoodpornego. Taki gadżet z pewnością  wzbudzi w dziecku ciekawość i doda odwagi do nurkowania pod wodą. Nie masz pomysłu na prezent, który ucieszy dziewczynkę? Pomyśl o hula hop i skakance. Hula hop zadba o prawidłową postawę dziecka, a skakanka poprawi jego koordynację ruchową.

Hulajnoga Smok 299 zł www.westwing.pl

Hulajnoga Smok, 299 zł, www.westwing.pl

Piłka do skakania Horse II 119 zł www.westwing.pl

Piłka do skakania Horse II, 119 zł, www.westwing.pl

Zegarek na rękę Timex T2N913 179 zł www.westwing.pl

Zegarek na rękę Timex T2N913, 179 zł, www.westwing.pl

Rower Electra 26 Cruiser Baloon damski 499 zł www.westwing.pl

Rower Electra 26 Cruiser Baloon damski, 499 zł, www.westwing.pl

Dla dzieci odkrywców

Dzieci, które chodzą już do przedszkola lub szkoły docenią prezent, który pomoże im w dalszym odkrywaniu świata. Najlepszymi zabawkami będą gry edukacyjne łączące zabawę z nauką. Puzzle – idealne pod kątem ćwiczenia cierpliwości oraz wytrwałości w działaniu, zabawkowy warsztat mechaniczny czy zestaw do budowy samolotu? Wybór należy do Ciebie. Nie zapomnij również o ponadczasowych grach planszowych! Sprzyjają budowaniu więzi między rówieśnikami oraz umożliwiają rodzicom spędzenie więcej czasu z pociechami.

Puzzle z trzema kombinacjami Mechanic 99 zł www.westwing.pl

Puzzle z trzema kombinacjami Mechanic, 99 zł, www.westwing.pl

Zestaw Warsztat stojący 339 zł www.westwing.pl

Zestaw Warsztat stojący, 339 zł, www.westwing.pl

Plansza do gry w chińskie warcaby Trylma 219 zł www.westwing.pl

Plansza do gry w chińskie warcaby Trylma, 219 zł, www.westwing.pl

Zestaw do budowy samolotu Airplane 89 zł www.westwing.pl

Zestaw do budowy samolotu Airplane, 89 zł, www.westwing.pl

Dla artystycznych dusz

Twoje dziecko lubi rysować, tańczyć i śpiewać? Jako rodzic warto, żebyś umożliwił mu rozwijanie tych talentów. – Dzieciom muzykalnym przypadną do gustu instrumenty muzyczne – u młodszych sprawdzi się ksylofon, a u starszych, bardziej zaawansowane, drewniane perkusje lub gitara – dodaje Marta Suchodolska. Entuzjazm u małych kucharzy czerpiących radość z czasu spędzonego w kuchni wzbudzi fartuszek z kreatywnym napisem lub wzorem. Jeśli natomiast Twoje dziecko marzy o domku dla lalek… nie miej oporu przed jego kupnem. Taka zabawka rozwija zmysł estetyki oraz wprowadza w świat dorosłych – dziecko może naśladować zaobserwowane w życiu sytuacje i przyjmować rolę mamy lub taty.

Ksylofon 79 zł www.westwing.pl

Ksylofon, 79 zł, www.westwing.pl

Domek dla lalek z meblami 529 zł www.westwing.pl

Domek dla lalek z meblami, 529 zł, www.westwing.pl

Drewniana perkusja 159 zł www.westwing.pl

Drewniana perkusja, 159 zł, www.westwing.pl

Zestaw dla dzieci Mini Max 69 zł www.westwing.pl

Zestaw dla dzieci Mini Max, 69 zł, www.westwing.pl

Leave a Reply