Jak dostosować pokój do kolejnych etapów rozwoju dziecka?

O tym, że nasze dzieci rosną szybciej niż byśmy tego chcieli nie trzeba nikogo przekonywać. Dopiero co raczkujące maluchy zmienią się w małe księżniczki czy bohaterów z ulubionych bajek, a po chwili maszerują już do szkoły.

Nie łatwo jest urządzić jeden pokój na lata. Pytanie, jak możemy ułatwić sobie to zadanie wybierając odpowiednie meble?

meble dzieciece fot1

Meble: www.pinio.com.pl

Przed zakupem mebli do pokoju warto chwilę wcześniej zastanowić się nad ich doborem. Ważne, aby wybrane przez nas meble były nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale i atrakcyjne w oczach dziecka. Proste i dostosowane do jego potrzeb. Jeżeli mają nam posłużyć przez wiele lat, muszą być bardzo dobre jakościowo. Warto zainwestować w nie, nie tylko ze względów ekonomicznych, lecz również ekologicznych.

meble dzieciece fot2

Meble: www.pinio.com.pl

Komoda przyda się nam nie tylko na ubranka dla niemowlaka, ale w późniejszych latach posłużyć może jako szafka na lalki, klocki czy inne niezbędne drobiazgi. Na blacie znajdzie się miejsce na zdjęcie, lampkę nocną i ulubioną książkę.

Najlepszą skrytką w takcie zabaw w chowanego jest… szafa. Świetnie sprawdza się także
na dziewczęce sukienki, miejsce przebieranek z koleżankami, kosmiczną rakietę, czy na koszule i krawaty dla małych panów. Boki szafy również są do wykorzystania, chociażby jako miejsce na rysunki naszych dzieci, zdjęcia czy plakaty.

meble dzieciece fot3

Meble: www.pinio.com.pl

Dla mam, a także ich małych pociech doskonale sprawdzi się fotel bujany. Nie tylko wygodnie będzie usiąść w nim razem z dzieckiem, przeczytać mu bajkę na dobranoc czy zwyczajnie chwilę odpocząć. Poza wygodą przemawiają za nim względy terapeutyczne. Niemowlakowi kojarzyć się będzie z ruchami, jakie odczuwał w życiu płodowym. Nasze pociechy w kolejnych latach z pewnością same chętnie z niego skorzystają!

Skrzynia. Skrzynia na skarby. Skrzynia na zabawki. Skrzynia na pamiątki z wakacji. Skrzynia na pluszaki. Ilość jej zastosowań jest nieskończona – ile dzieci tyle pomysłów.

meble dzieciece fot7

Meble: www.pinio.com.pl

Ostatnim, ale równie ważnym elementem jest łóżko. Dla niemowlaka wybierajmy te, które rośnie razem z nim, ma regulowane poziomy oraz można obniżyć ramę lub wymontować kilka szczebelków. Starsze dziecko z pewnością ucieszy się ze spersonalizowanej zawieszki
na łóżku – odświeży ona jego wygląd, a zamiast nocnych wędrówek do pokoju rodziców – chętnie w nim zostanie.

meble dzieciece fot4

Meble: www.pinio.com.pl

Kiedy sprawę mebli do pokoju dziecięcego mamy już dobrze przemyślaną, możemy przystąpić do wybierania dodatków. W tym temacie, możemy silnie zasugerować się aktualnymi zainteresowaniami naszych dzieci i pozwolić im powybierać kilka drobiazgów. Zawsze będziemy mogli je zmienić, zaś solidne meble zostaną z nami na lata.

Meble:
www.pinio.com.pl

Zdjęcia:
http://tojestbubulinka.blogspot.com/,
http://babyonline.pl/,
http://www.zatrzymujacczas.pl/

Leave a Reply