Zobacz, jak odmienić pokój małej dziewczynki na wiosnę

Długa zima wzmaga w nas tęsknotę za wiosną. Brak ciepła i słońca szczególnie dotkliwy jest dla dzieci, które nie mogą się już doczekać zabawy na świeżym powietrzu. A może warto już w czasie przedświątecznych porządków wprowadzić do ich pokoju aranżacyjny powiew wiosny? Zobacz, jakie dodatki i dekoracje w prosty sposób odmienią pokój dziewczynki.

Pokój dziecięcy między innymi służy zabawie, wykorzystajmy to i bawmy się więc aranżacją, elementami wyposażenia. Czyńmy z nich preteksty i inspiracje do zabawy dla naszych pociech. Wszystko co niezbędne i funkcjonalne w pokoju dziecięcym może w magiczny sposób przeistoczyć się i sprawować nowe role.

pokoj małej dziewczynki 1

Powiew wiosny w pokoju dziewczynki

Meble do pokoju dziewczynki 

Urządzając pokój dziecięcy lepiej szukać mebli uniwersalnych, czy o silnym charakterze mogącym stać się motywem przewodnim? A może nie trzeba dokonywać wyboru i mieć obie wartości w jednym produkcie? Białe meble nie mają nic wspólnego z nudą lub brakiem charakteru. Polska marka Pinio w swojej ofercie posiada niezwykle stylową kolekcję mebli dziecięcych o nazwie Marsylia. Nieprzypadkowo została ona wyposażona w spadziste dachy i ząbki. Nazwa kolekcji i charakterystyczny design mają nasuwać skojarzenie francuskich domków plażowych. Każdy mebel można ozdobić tabliczką-dekorem z dowolnym słowem, a tym samym wzbogacić lub podkreślić indywidualny charakter wnętrza.

pokój małej dziewczynki 2

Powiew wiosny w pokoju dziewczynki

Biel mebli rozświetla wnętrze i komponuje się z każdym motywem kolorystycznym. Drewno i inne naturalne materiały wykonania są bezpieczne dla dzieci i nie uczulają podczas bliskiego kontaktu. Meble w kształcie domków są dobrym wyborem nie tylko wtedy, gdy chcemy nadać pokojowi wiosenno-letniej atmosfery. W zimowo-jesiennej aranżacji wypełnią wnętrze domowym i przytulnym ciepłem. Ciekawe wzornictwo sprawi, że żaden gość nie przejdzie obok nich obojętnie, a dzieciom pobudzi wyobraźnię, do tworzenia nowych pomysłów na ciekawe zabawy. Jak każdy rodzic wie, fantazja dzieci potrafi zamienić pokój w domowy plac zabaw, wręcz nie zna granic. Charakterne meble pomogą przekształcić pokój w plażę lub leśną krainę, będą doskonałą kryjówką i tłem do zabawy. Ich urok i szerokie możliwości sprawią, że dziecko będzie uwielbiało przebywać w swoim pokoju.

pokój małej dziewczynki 3

Powiew wiosny w pokoju dziewczynki

Dodatkową wartością jest możliwość dowolnego zestawiania ze sobą szaf, regałów i przystawek, które za każdym razem tworzą inny ciąg segmentów. Mały regał ze ściętym daszkiem można dostawić do szafy jednodrzwiowej i mamy kompleks domków.  Bardzo dobrze prezentują się także osobno lub w kombinacji z innymi meblami z obszernej kolekcji Marsylia. Należy do niej też łóżeczko, które w czasie odpowiednim dla dziecka, można przebudować na tapczanik z barierką ochronną. Użytecznym dodatkiem jest pojemna szuflada pod łóżkiem, która  przechowa wszystko co niezbędne. Jeśli ktoś nie lubi gwałtownych zmian, wiosenną aurę można wprowadzić stopniowo, zaczynając na przykład od tekstyliów w soczystych kolorach lub baldachimu.

pokój małej dziewczynki 4

Powiew wiosny w pokoju dziewczynki

Minimalistyczne zabawki 

Niedawno, bardzo modne stało się minimalistyczne podejście do zakupu zabawek. Dzięki niemu łatwiej dobrać je w taki sposób, by były lepsze jakościowo, a zarazem atrakcyjniejsze dla dziecka – takie, które szybko się nie znudzą a jednocześnie będą wspierać rozwój malucha w danej dziedzinie.Takie kryteria niewątpliwie spełni huśtawka, dziecięce pianinko lub basen kulkowy. Mamy chwalą także drewnianą kuchenkę, przy których ich córki uwielbiają spędzać czas, by na chwilę poczuć się dorosłymi.

pokój małej dziewczynki 5

Powiew wiosny w pokoju dziewczynki

  • Meble: Pinio, kolekcja Marsylia
  • Tekstylia i baldachim: Cotton sweets
  • Stołeczek błękitny słonik: Arte Aria Artesania
  • Huśtawka: Arte Aria Artesania
  • Pianinko: Turkusowa Pracownia
  • Basen z kulkami: Turkusowa Pracownia
  • Wózek dla lalek:  Turkusowa Pracownia
  • Kuchenka: JaBaDaBaDo
  • Lampka króliczek: Pinio
  • Łańcuch z różowych gwiazdek: Pinio

Leave a Reply