Jak urządzić pokój małej księżniczki?

Wielu rodziców chce, żeby pokój ich nowonarodzonej córki był jak z bajki. Tak, aby dziewczynka od najmłodszych lat czuła się traktowana jak księżniczka. Znamy kilka sposobów na to, jak urządzić pokój w takim stylu, jednocześnie nie zapominając o dobrym guście.

jak urzadzic pokoj malej dziewczynki 1

fot. www.lampsandco.pl

Wielu kochających rodziców pragnie, żeby dzieciństwo ich pociechy było jak z bajki. To do nich dzisiejszy rynek wysuwa propozycję stworzenia bajkowej przestrzeni w domu – delikatną, pastelową kolorystykę i „księżniczkowe” wzory odnajdziemy u najmodniejszych polskich twórców dodatków do wnętrz dziecięcych.

Jak urządzić pokój małej księżniczki w dobrym guście? Przede wszystkim warto postawić na jeden, powtarzający się motyw, żeby aranżacja była spójna. Kolorów może być wiele, o ile są delikatne i stonowane. Jeśli decydujemy, że dominującym kolorem będzie róż, wybierzmy kilka pastelowych odcieni tego koloru, zamiast jednego jaskrawego. Kupując tekstylia warto zwracać uwagę na jakość materiałów, z których są wykonane, gwarantuje to dłuższe życie akcesoriów i ich lepszy wygląd w trakcie codziennego użytkowania- rzeczy wykonane ze słabej jakości materiałów szybko robią się brzydkie, tracą kolor po praniu lub mechacą się. Unikajmy też plastiku- zamiast plastikowych lampek postawmy na drewniane. Wybierając kosz na zabawki, zdecydujmy się na wiklinowy, zamiast nieestetycznego worka lub plastikowego pudła.

jak urzadzic pokoj malej dziewczynki 2

fot. www.lampsandco.pl

Mądrze rozpieszczający rodzic nie musi się obawiać, że traktując córkę jak księżniczkę wychowa rozkapryszoną gwiazdę. Dla takich rodziców Lamps&Company stworzyło kolekcję dodatków do pokoju dla niemowląt i małych dzieci o nazwie „Princess”, całą w kolorowe kokardki i korony. Urządzając dziewczynce pokój w taki sposób pokazujemy jej, że jest dla nas kimś ważnym. Każda mała dziewczynka zasługuje na to, żeby czuć się księżniczką..

jak urzadzic pokoj malej dziewczynki 3

fot. www.lampsandco.pl

jak urzadzic pokoj malej dziewczynki 4

fot. www.lampsandco.pl

Leave a Reply