Kolorowe aranżacje pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego jest szczególnym wyzwaniem. Przestrzeń przeznaczona dla najmłodszych domowników powinna bowiem nie tylko zachwycać estetycznym wykończeniem, ale też – zapewniać bezpieczeństwo. Dlatego przy wyborze produktów do pokoju dziecięcego tak ważne są ich właściwości i receptury.

Kolekcja Tikkurila Optiva to prawie 13 tysięcy odcieni, wśród których z pewnością znajdziemy kolory idealne do królestwa każdego z najmłodszych domowników – pobudzające wyobraźnię, ale też przynoszące odprężenie i pomagające wypocząć po pełnym wrażeń dniu.

Z akcentem zieleni

Harmonia natury jest idealną podpowiedzią przy aranżacji pokoju małego dziecka. Zaczerpnięta z tej inspiracji głęboka zieleń, doskonale prezentuje się na tle bieli. Wnętrze pozostaje w klasycznym stylu, oryginalnie ubarwionym jednak dziecięcą wyobraźnią.

pokoj dziecka

fot. Tikkurila

 

Delikatnie, pastelowo

Subtelne pastele są doskonałym wyborem kolorystycznym do dziecięcego pokoju. Współtworzą spokojną, harmonijną, pełną wdzięku przestrzeń. Pokój w takich barwach warto wypełnić równie delikatnymi w stylu meblami – wiklinowymi, pobielanymi lub w kolorze naturalnego drewna.

kolory w pokoju dziecka

fot. Tikkurila

 

W dziecięcej krainie marzeń

Wykonane z użyciem szablonu ścienne wzory to ciekawy sposób ozdobienia pokoju dziecięcego. Farby Tikkurila Optiva sprawdzą się tu idealnie – dzięki odpowiedniej gęstości nie podciekają pod szablon, co pozwala na precyzyjne wykonanie aplikacji. Kraina elfów, czarodziejski las, afrykańska sawanna – pomysły mogą być nieograniczone.

farby do pokoju dziecka

fot. Tikkurila

Farby z linii Tikkurila Optiva nie tylko dają nam gwarancję najwyższej jakości, ale też pomagają chronić zdrowie nasze i naszych najbliższych. Ich bezpieczna, ekologiczna receptura sprawia, iż są idealnym wyborem do pokoju dziecięcego. Potwierdzeniem tego jest międzynarodowy certyfikat Ecolabel, którym farby Tikkurila Optiva są wyróżnione. Dla jego uzyskania konieczne jest spełnienie najwyższych norm ekologicznych, obejmujących pełen cykl życia produktu. Ponadto, farby te posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, dlatego są zalecane osobom szczególnie wrażliwym (również dzieciom) i ze skłonnością do alergii. Co istotne, farby Tikkurila Optiva wyróżnia brak rozpuszczalników organicznych (w tym zero LZO – lotne związki organiczne). Produkty o takiej recepturze – bezpiecznej dla zdrowia i środowiska, możemy bez obaw stosować w dziecięcym pokoju.

farba do pokoju dziecka

Leave a Reply