Jak odświeżyć kanapę i fotel?

Zmiany we wnętrzu są jak powiew świeżego powietrza i każdy raz na jakiś czas ma na nie ochotę. Nie zawsze jednak chcemy, żeby łączyły się z remontową rewolucją. Jest na to sposób – zamiast chwytać za pędzel, możemy wyruszyć na poszukiwania dodatków. W tym wypadku idealne będą pokrowce, które nadadzą zupełnie nowy charakter naszym kanapom, fotelom i krzesłom.

Zmiany na lepsze

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu są właśnie siedziska – kanapa i fotel w pokoju dziennym, krzesła w jadalni i w kuchni. Ciekawa kolorystyka i faktura obicia mogą nadać aranżacji nowe oblicze. Zdecydowane kolory ożywią wnętrze, kwiatowe wzornictwo nada mu romantyczny charakter, beże w połączeniu z brązami stworzą kameralny, ciepły klimat, a geometryczne wzory wprowadzą nieco szaleństwa. Wymienne pokrowce na kanapy dają nam możliwość zabawy stylem. W zależności od kaprysu lub pomysłu na nową aranżację wybieramy coś dla siebie.

pokrowce na kanape

Pokrowiec na sofę z kolekcji Turin od Dekoria.pl

Wykorzystanie pokrowców pozwala nam również na dobranie dodatków wykonanych z tej samej tkaniny. Mogą to być na przykład zasłony, obrus lub poduszki, które dopełnią całości. Musimy jednak zachować umiar w tej kwestii, tak aby nasze wnętrze nie stało się przytłaczające, zwłaszcza jeśli tkanina jest wzorzysta.

Nowe oblicze starego

Pokrowiec to świetne rozwiązanie w przypadku, kiedy oryginalne obicie kanapy lub fotela jest zniszczone i wygląda nieestetycznie. Tym bardziej jeśli jesteśmy zadowoleni z naszych mebli i nie chcemy kupować nowych. Tę samą zasadę możemy zastosować w przypadku krzeseł. Jeśli naznaczył je już czas, dyskretnie to ukryjemy za pomocą atrakcyjnych siedzisk lub eleganckich sukienek – pokrowców.

pokrowiec na fotel

Pokrowce na kanapę i fotel z kolekcji Pia marki Dekoria.pl

Wyjątkowa aranżacja na wyjątkową okazję

Sukienki na krzesła świetnie prezentują się w eleganckich aranżacjach jadalni, szczególnie tych stworzonych na specjalne okazje, na przykład Świąt Bożego Narodzenia – mówi Agnieszka Rybka z Dekoria.pl. – Tego typu dekoracje podkreślają wyjątkowość chwili i wprowadzają szyk do naszego wnętrza – dodaje.

dekoracje swiateczne

Kolekcja Christmas marki Dekoria.pl

Wielu producentów wprowadziło do swojej oferty kolekcje zaprojektowane z myślą o świętach. Najczęściej bazują one na kolorach kojarzących się z Bożym Narodzeniem, takich jak zieleń, czerwień i biel. Świąteczne tkaniny znajdziemy np. w kolekcji Christmas firmy Dekoria. Czerwona kolorystka przełamana została żakardowymi wzorami tkanymi złotą lub srebrną nitką. Dopełnieniem czerwonych sukienek na krzesła jest tradycyjny biały obrus, którego nie może zabraknąć podczas wigilijnej kolacji.

Zanim kupisz

Szeroki wybór tkanin i gotowych produktów znajdziemy w sklepach i w Internecie. Jeśli nie jesteśmy pewni jak dany wzór będzie prezentował się w naszym wnętrzu, możemy poprosić o próbkę materiału. Ważne jest również odpowiednie dopasowanie pokrowca do kanapy bądź krzesła. Warto poszukać producenta, którego oferta odnosi się do konkretnych modeli siedzisk.

Pokrowce i sukienki są świetnym sposobem zarówno na odświeżenie stylistyki, jak i na zakrycie mankamentów naszych mebli. Zatem jeśli nosimy się z zamiarem zmian, ale nie bardzo wiemy jak wprowadzić je w życie, skorzystajmy z tego prostego i szybkiego sposobu, który z pewnością przyniesie satysfakcjonujące efekty.

Leave a Reply