Jak zadbać o trawnik jesienią?

Jesień to czas przygotowywania ogrodu do nadchodzącej zimy. O trawnik należy dbać przez cały rok. Jesienią zaś należy zadbać o niego szczególnie, aby móc cieszyć się piękną, zieloną powierzchnią w sezonie wiosenno-letnim. Zastanawiasz się, jak zadbać o trawnik jesienią? Oto nasze wskazówki!

Depositphotos 10909694 s 2019

Odchwaszczanie trawnika

… to bardzo ważna czynność pielęgnacyjna, o której należy pamiętać i wykonywać ją regularnie. Zaleca się usuwanie chwastów ręcznie wraz z korzeniami lub przy pomocy środków chwastobójczych.

Usuwanie mchu

Wilgotna i zacieniona ziemia to idealne miejsce do rozwoju mchu. Jak z nim walczyć? Oprócz systematycznego koszenia trawnika, należy też poddać go aeracji, czyli napowietrzeniu gruntu. Nie zapomnij także o regularnym wapniowaniu trawnika.

Koszenia trawnika

Mimo że w okresie jesienno-zimowym trawa nie rośnie tak intensywnie jak w sezonie letnim, warto ją systematycznie kosić. Raz na dwa tygodnie w zupełności wystarczy. Ostatnie koszenia trawnika należy wykonać kilka tygodni przed pierwszymi przymrozkami.

Nawożenie

Na przełomie września i października należy zasilić trawnik nawozem mineralnym. Nawóz ten powinien być bogaty w fosfor i w potas. Pamiętaj, aby nie stosować nawozów, które posiadają w swym składzie azot, bowiem spowalnia on wzrost trawy.

Grabienie

Regularne grabienie trawnika poprawia jego kondycję. Jesienią należy regularnie grabić liście, po to, aby nie gniły one na trawniku.

Depositphotos 13428725 s 2019

Leave a Reply